Założyciel Integracji zmarł wskutek błędu lekarskiego? Prokuratura zarządziła sekcję zwłok Pawłowskiego

Prokuratura sprawdza, czy Piotr Pawłowski zmarł na skutek błędu lekarskiego.
Prokuratura sprawdza, czy Piotr Pawłowski zmarł na skutek błędu lekarskiego. Fot. Facebook / Piotr Pawłowski
Jak donosi Radio Zet, nie można wykluczyć, że Piotr Pawłowski, założyciel Fundacji Integracja zmarł wskutek błędu lekarskiego. Prokuratura zarządziła sekcję zwłok działacza i ustaliła, że bezpośrednią przyczyną śmierci było niedotlenienie mózgu.


Piotr Pawłowski stracił przytomność w w zeszłym tygodniu, w nocy ze środy na czwartek. Pomimo wezwania na miejsce karetki i przewiezieniu do szpitala, założyciel Fundacji Integracja po kilku dniach zmarł.

Teraz prokuratura bada przyczyny śmierci. Wstępnie ustalono, że bezpośrednią przyczyną śmierci było niedotlenienie mózgu. To z kolei rodzi kolejne pytania. Nie można wykluczyć, że komuś zostaną postawione zarzuty.

Wątpliwości budzi fakt, dlaczego pacjent przez godzinę nie został skutecznie zaintubowany przez medyków, którzy przyjechali do domu Pawłowskiego i próbowali go reanimować. To nie wszystko, Pawłowskiemu udrożniono układ oddechowy dopiero 21 minut od momentu przywiezienia go do szpitala. – Intubacja w tym przypadku była zabiegiem ratującym życie – tłumaczyła dziennikarzowi Radia Zet Beata Bosak, adwokat reprezentująca rodzinę zmarłego.

źródło: Radio Zet
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...