Tusk spotkał się z Bono. Pokazał mu "Konstytucję" i wręczył niezwykły prezent

Donald Tusk spotkał się z Bono w siedzibie europarlamentu w Brukseli.
Donald Tusk spotkał się z Bono w siedzibie europarlamentu w Brukseli. fot. screen/Twitter/eucopresident
Donald Tusk spotkał się z liderem legendarnej grupy U2. Irlandzki muzyk odwiedził Parlament Europejski i siedzibę Rady Europejskiej. Sieć obiegły już zdjęcia ze spotkania, a także krótkie filmy. Tusk pokazał Bono plakat z napisem "Konstytucja" i wręczył mu książkę Normana Daviesa "Boże Igrzysko. Historia Polski".


Donald Tusk napisał już na Twitterze o spotkaniu z Bono. Określił je jako dyskusję o tym, jak pomóc ludziom, nie tylko w Europie. Na zdjęciu widać Tuska i Bono trzymających się za ręce.
Agencja Informacyjna Polska Press relacjonuje, że szef Rady Europejskiej pokazał Bono plakat z napisem "Konstytucja" i wręczył mu książkę Normana Daviesa "Boże igrzysko. Historia Polski".
Jak widać na udostępnionym krótkim nagraniu na Twitterze, szef Rady Europejskiej i lider U2 rozmawiali w otoczeniu flag państw Wspólnoty. Następnie przechadzali się po siedzibie europarlamentu. Mówił głównie szef Rady Europejskiej, a irlandzki muzyk słuchał z zaciekawieniem.
– Jestem fanem Europy, moim zadaniem jako artysty jest nadanie nowego blasku pojęciu "bycia Europejczykiem" – mówił wcześniej Bono w Brukseli. Muzyk U2 zadeklarował swoje pełne wsparcie dla Unii Europejskiej i skrytykował eurosceptyczne nastroje.

Bono spotkał się też z przewodniczącym Parlamentu Europejskiego Antonio Tajanim i szefami grup politycznych w europarlamencie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...