"To rodzaj politycznej korupcji". Szef PKW ostro o słowach Guziała i Jakiego

Piotr Guział 15 września dołączył do drużyny Patryka Jakiego. Jeśli ten zostanie prezydentem Warszawy, to Guział będzie jego zastępcą.
Piotr Guział 15 września dołączył do drużyny Patryka Jakiego. Jeśli ten zostanie prezydentem Warszawy, to Guział będzie jego zastępcą. Fot. Dawid Zuchowicz / Agencja Gazeta
"To nie do zaakceptowania, to rodzaj politycznej korupcji" – to komentarz Wojciecha Hermelińskiego do słów Piotra Guziała. Kandydata Patryka Jakiego na wiceprezydenta Warszawy stwierdził na Twitterze, że jeśli prezydentem stolicy zostanie Rafał Trzaskowski, to "Warszawa na lata będzie odcięta od funduszy z budżetu państwa".


"Rząd PiS nie zaufa Platformie po aferze reprywatyzacyjnej" – napisał Piotr Guział i uznał, że "każdy pragmatyczny mieszkaniec, chcąc rozwoju Warszawy wybierze Patryka Jakiego".
W podobnym tonie na antenie Polsat News wypowiadał się zresztą Patryk Jaki. "Warszawa jest wyjątkowa. Zawsze będę pomagał stolicy, bez względu na wyniki. Trudno jednak, aby rząd finansował mosty jak wygra RT (Rafał Trzaskowski – red.), skoro on sam mówił, że Warszawa nie potrzebuje mostów, a ...kładki pieszo-rowerowe – pisał na Twitterze kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy.
W czwartek na te słowa na antenie RMF FM zareagował przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej.

– Dla mnie tego rodzaju próby agitacji wyborczej są nie do zaakceptowania. Niestety, jest to rodzaj korupcji politycznej, w moim przekonaniu jest to nieetyczne – stwierdził Wojciech Hermeliński.

Dodał, że PKW nie może za takie zachowanie polityka ukarać, ale i zaapelował, żeby zaprzestać tego rodzaju działaniom. – Nie mamy żadnych możliwości skutecznego dyscyplinowania kandydatów. Kodeks wyborczy nam takich uprawnień nie zapewnia – zaznaczył Hermeliński.

Przypomnijmy, że we wrześniu Piotr Guział, wcześniej związany m.in. z SLD, rozpoczął współpracę z Patrykiem Jakim. Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy zapowiedział, że jeśli wygra, to jego zastępcą zostanie właśnie Guział.

źródło: RMF FM
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

O TYM SIĘ MÓWI

0 0Elitarna grupa zaczyna szukać Woźniaka-Staraka. Jeden z nurków zdradza szczegóły
0 0Co dalej z poszukiwaniami Woźniaka-Staraka? Mamy najnowszy komentarz policji
0 0Hejterzy śmieją się z jego roli w filmie Tarantino. Jednak to Rafał Zawierucha "wygrał życie"