"Żałuję, że sąd dostrzega prawa mniejszości". Wojewoda przypomniał prawdziwą twarz PiS

Wojewoda sam w marcu zakłócał mieszkańcom spokój w czwartek na demonstracji ONR, a teraz krytykuje decyzję Sądu  Apelacyjnego za marsz równości w sobotę.
Wojewoda sam w marcu zakłócał mieszkańcom spokój w czwartek na demonstracji ONR, a teraz krytykuje decyzję Sądu Apelacyjnego za marsz równości w sobotę. Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Gazeta
Sąd Apelacyjny cofnął decyzję prezydenta Lublina, który nie pozwolił na organizację marszu równości. Niezwykle niezadowolony z tej decyzji jest teraz PiS-owski wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. Otwarcie ubolewa on, że... "sąd dostrzega prawa mniejszości".


"Chcę bardzo serdecznie i gorąco podziękować wielu środowiskom w Lublinie i ogromnej liczbie mieszkańców Lublina za wsparcie w walce o to, ażeby na ulicach stolicy naszego regionu 13 października było normalnie" – czytamy na stronie internetowej Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie.

To słowa odezwy do mieszkańców, którą zamieścił reprezentujący rząd PiS w terenie wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. Jego kolejne słowa odezwy są szokujące. "Żałuję, że Sąd Apelacyjny dostrzega prawa jakiejś mniejszości" – napisał Czarnek.

"I to jeszcze w dużej części przyjezdnej z Warszawy czy z innej miejscowości – a nie dostrzega prawa zdecydowanej przytłaczającej większości mieszkańców Lublina do spokoju i do tego, żeby nie byli epatowani seksualnością kogokolwiek" – dodał.

Jednak on sam też wpisał się w prawo do zgromadzeń "jakiejś mniejszości". W marcu wojewoda wziął udział w marszu ONR w Lublinie z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, na którym krytykował marszałka województwa i prezydenta miasta. Zarzucał im "antypolskość".
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...