Prawie jak "zawieszony obiad". Wspaniała akcja sieci warszawskich lokali

Wystarczy kilka kliknięć myszką, żeby kupić obiad dla osoby potrzebującej. W każdy weekend może go ona wykorzystać w jednym z lokali Kuchnia za ścianą
Wystarczy kilka kliknięć myszką, żeby kupić obiad dla osoby potrzebującej. W każdy weekend może go ona wykorzystać w jednym z lokali Kuchnia za ścianą Fot. Facebook/ Kuchnia Za Ścianą
Jakiś czas temu wiele kawiarni proponowało udział w akcji "zawieszona kawa". Gdy kupowaliśmy dwa napoje, jeden zabieraliśmy dla siebie, a drugi mogła odebrać osoba, która na samodzielny zakup nie może sobie pozwolić. Kilka dni temu ruszył projekt podobny, tym razem dotyczy jednak obiadów - do pomocy wystarczy kilka kliknięć myszką.


Podaruj obiad osobie potrzebującej
Na stronie Kuchni za ścianą dostajemy możliwość kupienia kuponu na obiad dla potrzebującego za 12.99 zł. W cenie znajduje się danie główne wraz z dodatkami, a także zupa i kompot. Kupon przekazywany jest Fundacji Daj Herbatę, której wolontariusze zajmują się dostarczeniem kuponów tym, którzy tego potrzebują, czyli bezdomnym.
Z kuponu można skorzystać jedząc na miejscu w restauracji albo zabierając posiłek ze sobą na wynos. To szansa na pożywny i ciepły obiad, zjedzony w przyzwoitych warunkach i pozbawiony obaw, co do ewentualnego wyproszenia z lokalu, z którym czasem niestety spotykają się osoby bezdomne.

– Potrzeby są na pewno duże. W akcji chodzi również o uspołecznienie osób bezdomnych, przywrócenie im poczucia godności – tłumaczy Pani Kasia z Fundacji Daj Herbatę. – Możliwość zjedzenia obiadu w restauracji może być iskrą do działania – dodaje.
Wyświetl ten post na Instagramie.

PRZYŁĄCZ SIĘ DO NASZEJ AKCJI! ZAPROSZENIA JUŻ DOSTĘPNE ONLINE! Czasami małe gesty znaczą najwięcej. Są wśród nas tacy, dla których ciepły, domowy obiad, zjedzony bez skrępowania w miłej atmosferze to coś nadzwyczajnego. To właśnie im wspólnie pomagamy! Wystarczy kupić specjalny kupon – zaproszenie w cenie 12,99zł. Za tę kwotę fundujesz osobie bezdomnej danie główne, składające się z dania mięsnego, surówek i dodatków. Kuchnia za Ścianą do każdego obiadu dokłada gratis zupę i kompot i organizuje obiad na wyłączność w jednej z naszych restauracji. Wszystkie kupony przekazujemy Fundacja Daj Herbatę, która od lat współpracuje z osobami bezdomnymi i wykluczonymi społecznie i doskonale zna ich potrzeby. Dla takich osób jest to okazja aby się spotkać, porozmawiać, w końcu poczuć się normalnie. Obiad mogą zjeść w swobodnej atmosferze na miejscu w lokalu, lub zabrać ze sobą na wynos. I Ty możesz przyłączyć się do tej akcji! Kupony można kupić we wszystkich Kuchniach na terenie Warszawy oraz online na stronie: www.kuchniazasciana.pl/podaruj-obiad ZRÓBMY RAZEM COŚ DOBREGO! #warszawa #warsaw #kuchniazasciana #dajherbate #pomagamy #jerozolimskie #kopon #podarujobiad #puławska #konstruktorska #polskakuchnia #kierbedzia #popularna #mokotów #ochota #pragapółnoc #pragapołudnie #ursynow #śródmieście #wola #pragapłn #terespolska #kijowska #hallera #postepu #malczewskiego

Post udostępniony przez @ kuchniazasciana

Sieć restauracji to kilkanaście lokali rozsianych po całej Warszawie, w związku z czym nie trudno do któregoś trafić. Obiady wykonywane są z wysokiej jakości świeżych, sezonowych składników, dzięki czemu są nie tylko pożywne, ale i zdrowe.

– Akcja potrwa tak długo, jak tylko ludzie będą chętni, aby kupony na obiady kupować. Nie ustalaliśmy konkretnej daty zakończenia projektu – mówi Pani Kasia. – Ludzie chcą i lubią pomagać. Osoby potrzebujące obiady mogą odbierać w weekendy. Do tej pory wydaliśmy już ponad 1000 kuponów na posiłki – podsumowuje.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Wypadek autokaru na Słowacji. Był tak tragiczny, że głos zabrała nawet Čaputová
0 0Ostra jazda, czyli co naprawdę z Arabią Saudyjską chce zrobić przebojowy następca tronu?

O TYM SIĘ MÓWI

0 0Zapytaliśmy w TVP o "pierwszego Polaka bez wizy w USA". Odpowiedź rozwiewa złudzenia
0 0Coś tu się nie zgadza. Jak to możliwe, że Polak bez wizy poleciał 11 listopada?
0 0"Terrorysta to ktoś taki...". Sikorski przeprowadził poruszający wywiad z Adamowicz
0 0Węgiel nie będzie się palił bez pieniędzy. Bankierzy mają plan, jak zadusić brudny przemysł
WYWIAD 0 0Wyślij kartkę do 5-letniej Natalki! Mama przekłada święta i prosi internet o pomoc
0 0Nigdy nie ma tyle czasu, ile trzeba? Oto, co trzeba zrobić, żeby wyrabiać się z zadaniami w pracy
0 0Mamy najgorszych szefów w Europie. To, co fundują rodzicom, woła o pomstę do nieba
0 0Pamiętaj o tym ubezpieczając mieszkanie. To dodatek, który może zrobić sporą różnicę
DADHERO.PL 0 0Co się dzieje, gdy wrzucasz do sieci zdjęcia swoich dzieci? Zanim to zrobisz, przeczytaj ten tekst
Actina Pact 0 0Dzisiaj tworzą zaplecze polskiego e-sportu. Wcześniej Actina celowała w nieco inny target
0 0Europejskie roboty przegrały z robotami azjatyckimi. Adidas zamyka fabrykę w Europie
0 0Oprócz próśb były groźby? Klich o tym, w jaki sposób PiS miało walczyć w Senacie
0 0Dwóch podejrzanych o terroryzm w rękach ABW. Wzorem dla nich był Breivik
Unum 0 0Żyjemy jakbyśmy byli nieśmiertelni. Te dane nie pozostawiają jednak złudzeń
dad:HERO 0 0Najdroższy zegarek świata został sprzedany za absurdalną kwotę. Ten, kto go kupił, ma dobre serce
POLECAMY 0 0Polacy sprzątają Himalaje. Andrzej Bargiel wziął worki i poszedł na lodowiec. "Ilość śmieci szokuje"