Nie żyje Bogdan Sawicki z radiowej Jedynki i z TVP.
Nie żyje Bogdan Sawicki z radiowej Jedynki i z TVP. Fot. screen ze strony YouTube.com / Polskie Radio

"Oczy mam pełne łez" – napisał na Facebooku Roman Czejarek, który z Bogdanem Sawickim przez wiele lat prowadził w Jedynce "Lato z Radiem". "Bogdan... nasz Bogdan ... nasz kochany kolega ... nasz Boguś, Bodzio, Bociek" – to słowa z profilu Programu I Polskiego Radia. Nie żyje Bogdan Sawicki, zmarł w wieku 51 lat. Dziennikarz od paru miesięcy zmagał się z nowotworem.

REKLAMA
"Dziś odszedł od nas Bogdan Sawicki. Jedna z najporządniejszych osób jakie spotkałem w życiu" – napisał o swoim zmarłym koledze Roman Czejarek.
Słuchacze Jedynki kochali go za jego serdeczny, uśmiechnięty głos. W Polskim Radiu prowadził m.in. "Lato z Radiem" czy "Cztery Pory Roku". Do Programu I trafił z Polskiego Radia Białystok, gdzie w latach 90. zaczynał swoją karierę i gdzie również wszyscy wspominają go niezwykle ciepło.
Bogdan Sawicki dobrze znany był nie tylko słuchaczom Polskiego Radia, ale też i widzom Telewizji Polskiej. Od 2001 r. prowadził rolniczy program "Agrobiznes". Przez wiele lat był też gospodarzem "Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego", wydawcą programów informacyjnych w TVP Warszawa oraz lektorem w telewizyjnej Dwójce.
Kilka miesięcy temu Bogdan Sawicki informował na Facebooku o swoich zmaganiach z nowotworem. We wtorek popołudniu na jego profilu ukazał się taki wpis:

Dziś o 14:40 czas się zatrzymał... Odszedł od nas Bogdan - cudowny człowiek, wspaniały przyjaciel. Dziennikarz, prezenter radiowy i telewizyjny.

Od kilku miesięcy zmagał się z ciężką chorobą. Walczył dzielnie do końca. Chciał żyć!

Los jednak napisał inny scenariusz. Nigdy z tym wyrokiem się nie pogodzimy. Boguś, pozostaniesz w naszych sercach na zawsze. Będziemy pamiętać Twój cudowny głos, poczucie humoru i urzekający charakter.

Do zobaczenia Przyjacielu, kiedyś się spotkamy.

14 października Bogdan Sawicki skończył 51 lat.