Fenomen Berlusconiego. Jest już polski zwiastun wyczekiwanego filmu Paolo Sorrentino z Kasią Smutniak

''Oni'' to kolejny film Paolo Sorrentino. Prowokacyjny komediodramat bada fenomen Silvia Berlusconiego, byłego premiera Włoch. W jedną z ról wciela się polska aktorka, Kasia Smutniak
''Oni'' to kolejny film Paolo Sorrentino. Prowokacyjny komediodramat bada fenomen Silvia Berlusconiego, byłego premiera Włoch. W jedną z ról wciela się polska aktorka, Kasia Smutniak Materiały prasowe
W normalnym kraju polityk organizujący hedonistyczne imprezy z udziałem nieletnich prostytutek byłby skończony. Nie we Włoszech, czego najlepiej dowodzi przypadek Silvia Berlusconiego, jednej z najbardziej kontrowersyjnych postaci światowej polityki. Fenomenowi byłego premiera przygląda się Paolo Sorrentino w filmie ''Oni''.


Włoski reżyser, znany z nakręcenia oscarowego arcydzieła ''Wielkiego Piękna'' oraz kultowego serialu ''Młody papież'', przedstawia kulisy jednego z największych skandali obyczajowych XXI wieku, którego ''bohaterowie'' to tytułowi Oni – Berlusconi, jego dwór i podlizujący się im karierowicze. Wszyscy gotowi zrobić wszystko dla pieniędzy i władzy.

W sieci zadebiutował właśnie zwiastun z polskimi napisami tego najbardziej oczekiwanego we Włoszech i nie tylko obrazu. Wśród zmontowanych fragmentów filmu znalazły się m.in. sceny ze słynnych imprez bunga-bunga, które wpisały się na stałe w barwną historię rezydencji trzykrotnego premiera Włoch i lidera partii Forza Italia.
Kolejny komediodramat jednego z największych reżyserów naszych czasów to poza uniwersalną opowieścią o ludzkim pożądaniu również doborowa obsada. Postać Berlusconiego odtwarza Toni Servillo, ulubiony aktor Sorrentino, który zagrał w takich produkcjach jak ''O jednego więcej'', ''Skutki miłości'' i wspomniane już ''Wielkie piękno''.

W filmie nie zabrakło też polskiego akcentu. Na ekranie wcielającemu się w miliardera-skandalistę aktorowi partneruje Kasia Smutniak, grająca Kirę, jedną z kochanek Berlusconiego. Mieszkająca we Włoszech polska aktorka znana jest szerszej widowni z głównej roli w kinowym hicie ''Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie''.
Z kolejnym dziełem Paolo Sorrentino, porównywanym do hollywoodzkiego ''Wilka z Wall Street'', będziemy mogli zapoznać się jeszcze w tym roku. Do polskich kin najnowszy obraz laureata Oscara trafi 28 grudnia. Biorąc pod uwagę markowe nazwisko reżysera oraz skandalizujący temat, można wieszczyć spore zainteresowanie wśród rodzimej widowni.

Artykuł powstał we współpracy z Gutek Film

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...