Miesięczna pensja czy jej trzykrotność? Cena pierścionka zaręczynowego to odwieczna zagadka

Ile powinien kostzować pierścionek zaręczynowy? Nie ma konkretnej kwoty ani rozmiaru, ale do wyboru warto się przyłożyć
Ile powinien kostzować pierścionek zaręczynowy? Nie ma konkretnej kwoty ani rozmiaru, ale do wyboru warto się przyłożyć Fot. Instagram/ thecaratclub
O cenach pierścionków zaręczynowych dyskutuje się od dawna. Przyjmowało się, że mężczyzna powinien przeznaczyć na niego co najmniej równowartość miesięcznej pensji, a w idealnym przypadku - jej trzykrotność. Czy takie zabobony mają rację bytu? Okazuje się, że współcześnie liczy się trochę co innego...


Jaką kwotę powinno się przeznaczyć na pierścionek?
Na pytanie o odpowiednią cenę pierścionka zaręczynowego trudno znaleźć właściwą odpowiedź. Rzeczywiście dawniej mówiło się, że o równowartości jednej pensji bądź też jej trzykrotności, jednak aktualnie od takich reguł się odchodzi. Podobnie zresztą, jeśli chodzi o sam kamień zdobiący tę wyjątkową biżuterię.

Jeszcze niedawno pierścionek zaręczynowy kojarzył się z klasyczną obrączką z mniejszym lub większym brylantem, mającym symbolizować czystość uczuć i intencji mężczyzny. W dzisiejszych czasach bardzo często wybierane są również kamenie kolorowe. A przyszli narzeczeni zamiast kierować się wydumanymi zasadami, sugerują się raczej gustem ukochanej.

– Nie spotkałam się z tym, aby obecnie przy wyborze pierścionka zaręczynowego ktoś kierował się tylko i wyłącznie ceną – mówi Katarzyna Gajek, wedding planner z agencji Aspire. – Często wybierana jest biżuteria, która może nie jest bardzo droga, ale ma istotną dla zakochanych wartość sentymentalną – dodaje.
Możemy śmiało stwierdzić, że cena i rozmiar nie mają znaczenia. Istotne są uczucia i gest, udowadniające chęć zaangażowania i wspólnego stworzenia rodziny - to banał, ale niektórzy wciąż nie wierzą, że zaręczyny bez wydania fortuny mogą być naprawdę udane.


Najdroższy pierścionek nie jest wart tyle co sentyment
Wedding plannerka podkreśla, że obecnie kobiety bardziej niż koszt doceniają wysiłek i oryginalny pomysł. Pracując na co dzień z parami planującymi ślub Katarzyna poznała wiele ciekawych historii zaręczyn.

Wspomina m.in. Boliwijczyka, który podczas oświadczyn podarował wybrance pierścionek z kamieniem pochodzącym z rodzinnych stron czy mężczyznę, który zamiast drogocennego diamentu, w pierścionku zaręczynowym umieścił... swój odcisk palca. Coraz częściej zamiast klasycznej biżuterii, pary decydują się na zaręczynowy tatuaż.
Niezwykle popularne stają się również indywidualne projekty pierścionków, w które angażują się panowie. Coraz więcej firm biżuteryjnych, obserwując ten trend, proponuje podobne usługi.

– Nie sztuką jest wybrać się do Tiffany'ego (mówi się, że to tam są najpiękniejsze pierścionki zaręczynowe - przyp.red.) i wybrać klasyczny model. Wysiłek i dodatek osobistego akcentu naprawdę mają znaczenie. Poza tym - decydując się na coś spoza regularnej oferty jubilerskiej - możemy mieć pewność, że podarowana przyszłej żonie biżuteria jest naprawdę wyjątkowa – podkreśla Katarzyna Gajek.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Renault 0 0Łatwiejsza jazda. W tym modelu kierowca poczuje, co to znaczy prawdziwe wsparcie
0 0Królowa wróciła. Trzeci sezon "The Crown" udowadnia, że to wciąż serialowa śmietanka Netflixa
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nie chcemy nudy, chcemy DRAMY. Ten odcinek "Rolnik szuka żony" zaspokoił odwieczną ludzką potrzebę
RECENZJA 0 0Bez coming outu Elsy, ale wciąż "ma tę moc". O "Krainie lodu 2" znów będzie głośno
POLECAMY 0 0Nigdy się nie poddawaj – tego uczy kino. 10 tytułów, które powinien zobaczyć każdy mężczyzna
Volvo 0 0W mieście Volvo ci więcej. Kompaktowy XC40 to SUV gotowy na (prawie) wszystko
0 0Modest Amaro otwiera kolejną restaurację. “To będzie coś unikalnego”
INNPoland 0 0Lodowe księżyce i wiatr słoneczny. Człowiek w kosmosie to nic przy tych misjach
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Twardy zawodnik" rezygnuje z prawyborów w PO. Kidawa-Błońska nie ma już rywali
0 0Kaczyński mówił o rodzinie, ale znów podzielił Polaków. "Marginalne zjawiska mają być normą"
DADHERO.PL 0 0"Dziwne spojrzenia, złośliwe komentarze..." Tak wygląda życie ojców samotnie wychowujących dzieci
0 0Przez dwa miesiące byłam streamerką gier. Oto, czego się nauczyłam