Ten spot pokazuje wyborczą desperację PiS. Znowu straszą... imigrantami

Prawo i Sprawiedliwość opublikowało nowy spot wyborczy, który uderza w uchodźców.
Prawo i Sprawiedliwość opublikowało nowy spot wyborczy, który uderza w uchodźców. Zrzut ekranu z Twitter.com / @pisorgpl
Tak będzie wyglądała Polska w 2020 jak PO zlikwiduje urzędy wojewódzkie" – głosi nowy spot wyborczy Prawa i Sprawiedliwości. Partia Kaczyńskiego ponownie straszy imigrantami i robi to w najbardziej ksenofobiczny i odpychający sposób.


Członkowie partii Jarosława Kaczyńskiego straszyli imigrantami podczas poprzedniej kampanii. Widocznie nie mają już co ponownie otwierać, albo co obiecać, skoro w najnowszym spocie wyborczym zaserwowali "odgrzewanego kotleta" i ponownie wspominają o ludności napływowej.
Pokazano w nim, jak rzekomo miałaby wyglądać Polska po zapowiadanej przez PO likwidacji urzędów wojewódzkich. Zdaniem PiS, tylko one stoją na straży polskich granic i uniemożliwiają napływ imigrantów. Wszystko okraszone jest wyselekcjonowanymi obrazkami z państw Zachodu, na których pokazane są m.in. incydenty z uchodźcami w Niemczech i zamieszki we Francji.
Jednak pomijając już "świeżość" przekazu PiS, to cały spot jest po prostu skrajnie ksenofobiczny i nie powinien znaleźć się w debacie politycznej.
Internauci szybko zareagowali na publikację spotu w mediach. Na Twitterze zwolennicy opozycji zgłaszają go do administratorów serwisu. Wielu zauważa desperację ze strony PiS. Internauci nie kryją też swojego oburzenia samym przekazem.

"Walnąć w ludzi, którzy są UCHODŹCAMI, a zatem uciekają przed śmiercią, w mężczyzn, w kobiety, w dzieci - tylko po to, by mieć kilka punktów procentowych więcej. Nieludzkie. Nie rozumiem i nigdy nie zrozumiem, jak można być chrześcijaninem i robić coś takiego" – napisał dziennikarz Janusz Schwertner.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...