Słynna Warszawianka przeżywa drugą młodość. Topowy warszawski basen przechodzi reorganizację

Wodny Park Warszawianka, najpopularniejszy park wodny w Warszawie i jeden z najlepszych tego typu obiektów w całej Polsce, przechodzi reorganizację, która ułatwi gościom pobyt na jego terenie
Wodny Park Warszawianka, najpopularniejszy park wodny w Warszawie i jeden z najlepszych tego typu obiektów w całej Polsce, przechodzi reorganizację, która ułatwi gościom pobyt na jego terenie Wodny Park Warszawianka
Wodny Park Warszawianka, najpopularniejszy park wodny w Warszawie i jeden z najlepszych tego typu obiektów w całej Polsce, przechodzi modernizację. Amatorzy pływania mogą być jednak spokojni – aquapark nie zostanie zamknięty na czas prac. Ich celem jest bowiem brandingowy i komunikacyjny lifting basenu na Mokotowie.


Modernizacja cieszącej się dużą frekwencją Warszawianki rozpoczęła się wraz z remontem szatni i natrysków. Kolejny etap przedsięwzięcia ma już charakter stricte wizerunkowy. Po tym, jak zostało odświeżone logo, kierownictwo parku zapowiedziało zmiany organizacyjne, które mają pomóc gościom basenu w lepszej orientacji na terenie obiektu.

Ci, którzy odwiedzili już znajdujący się przy ulicy Merliniego 4 ośrodek, zapewne wiedzą, że Warszawianka dzieli się na strefy zapewniające dostęp do rozmaitych usług rekreacyjnych. W ramach reorganizacji każda z nich zostanie teraz odpowiednio oznaczona. W opisie poza nazwą strefy znajdą się też wytyczne, jak najlepiej z niej korzystać.
W Strefie Kasy będzie można podpytać o najnowszą ofertę aquaparku i oczywiście kupić kartą lub za gotówkę bilet albo karnet. W razie potrzeby obsługa udzieli potrzebnych wskazówek i rad. Strefa Szatni to z kolei miejsce na zdjęcie i pozostawienie kurtek oraz butów, z którymi ze względów higienicznych należy rozstać się w tym właśnie miejscu.

Kolejny krok to Strefa Przebieralnie. Tu można zostawić swoje rzeczy osobiste w szafkach, a także przebrać się w osobnych kabinach zgodnie z ideą, że każdy gość parku musi mieć dla siebie indywidualną przestrzeń, aby czuć się maksymalnie komfortowo. Strefa Natrysków pozwoli na umycie się przed i po korzystaniu z basenu.


Flagowa część aquaparku na warszawskim Mokotowie to oczywiście Strefa Basenowa. Znajdziemy tu baseny rekreacyjne i do nauki pływania, brodzik dla dzieci, jacuzzi, zjeżdżalnie oraz sztuczne rzeki i wodospady. Nad wszystkim czuwają ratownicy, ale panuje też zasada, że każdy bawi się, uważając na innych, zwłaszcza dzieci i starszych.
Na koniec Strefa Spa & Wellness, czyli druga po basenie największa część sportowo-rekreacyjnego obiektu, która w 2019 roku doczeka się kolejnych atrakcji. To tu masaże oraz zabiegi pielęgnacyjne pozwalają zażyć relaksu. Szczegółowe instrukcje podpowiedzą, jak prawidłowo korzystać z saun czy łaźni z myślą o komforcie swoim i innych.

Jak podkreślają zarządcy Warszawianki, wszystkie te działania informacyjne i edukacyjne mają na celu zbudowanie wśród gości parku poczucia wspólnego dobra w myśl hasła ''Wszyscy tworzymy Warszawiankę''. Funkcjonujący blisko dwie dekady basen ma już wielu stałych bywalców, ale wciąż powiększa swoje grono.

Właściciele parku nie zamierzają jednak spocząć na laurach i chcą powalczyć o jeszcze większą frekwencję. W osiągnięciu tego celu mają pomóc im atrakcje, jakie obiecują wprowadzić w 2019 roku zarówno na basenach rekreacyjnych, jak i tym, który znajduje się na zewnątrz mokotowskiego obiektu. Szczegóły są jak na razie okryte tajemnicą.

Park Wodny Warszawianka został założony na przełomie 1999/2000 roku z inicjatywy Mokotowskiej Fundacji Warszawianka, która zajmuje się wspieraniem rozwoju sportu i kultury fizycznej wśród warszawiaków. Grunt pod jego infrastrukturę udostępnił działający obok niego do dzisiaj Klub Sportowy Warszawianka.
Na terenie mokotowskiego parku działa też szkoła pływania Adrianna SWIM założona przez Adriannę Wawrzynkiewicz, wielokrotną medalistkę mistrzostw Polski juniorów. W swojej ofercie ma ona kursy skierowane do zarówno dzieci, jak i dorosłych. Zajęcia organizowane są w grupach lub na indywidualne zamówienie.

Basen czynny jest w dni robocze od 06:00 do 22:00 (w weekendy i święta od 06:30 do 22:00), natomiast strefa Spa & Wellness od 11:00 do 22:00. W zeszłym roku ośrodek odwiedziło ponad 500 000 osób. Więcej informacji o ofercie Wodnego Parku Warszawianka można znaleźć na jego oficjalnej stronie.

Artykuł powstał we współpracy z Wodny Park

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...