Słynny podróżnik idzie w politykę! To już pewne, że Aleksander Doba został radnym

Aleksander Doba wypadł znakomicie w wyborach samorządowych.
Aleksander Doba wypadł znakomicie w wyborach samorządowych. Fot. Grażyna Marks / Agencja Gazeta
Aleksander Doba to 72-letni barwny podróżnik, który kipi nieprzebraną energią. Pozwoliła mu ona dotychczas trzykrotnie samotnie przepłynąć kajakiem Atlantyk. Dla Doby było to jednak za mało, dlatego wziął udział w wyborach do sejmiku wojewódzkiego w Zachodniopomorskiem, startując z ramienia KWW Bezpartyjni Samorządowcy.


Aleksander Doba został radnym zachodniopomorskiego sejmiku, zdobywając w wyborach samorządowych 9,2 tys. głosów – podaje "Gazeta Wyborcza". Słynny kajakarz ma najlepszy wynik na listach Bezpartyjnych Samorządowców w okręgu szczecińskim. Doba wywalczył jeden z trzech mandatów dla bezpartyjnych – to nadal nieoficjalna, lecz niemal pewna informacja.

"Chcę pokazać, jak ważne są cel, pasja i siła ducha. Dzięki nim dzieją się rzeczy (...) niemożliwe" – głosił z plakatu wyborczego Aleksander Doba. Czyli Polak, który jako pierwszy człowiek przepłynął samotnie kajakiem Ocean Atlantycki.

Wyliczył on, że na tym oceanie spędził łącznie ponad rok. Jego pierwsza wyprawa kajakowa z Afryki do Ameryki Południowej trwała 99 dni, zaś druga z Europy do Ameryki Północnej – 167 dni. Teraz trwa trzecia z Ameryki Północnej do Europy – do dziś wyniosła ona 85 dni.

Emerytowany pracownik Zakładów Chemicznych "Police" dzięki internetowemu głosowaniu na stronie internetowej "National Geographic" zdobył tytuł "Podróżnika Roku 2015". W tym samym roku został honorowym obywatelem Swarzędza, z którego pochodzi.

źródło: "Gazeta Wyborcza"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...