Saramonowicz ostro o planach Podkarpacia. "Zobaczymy, komu pierwszemu rura zmięknie"

Andrzej Saramonowicz ostro o pomyśle samorządowców PiS z Podkarpacia.
Andrzej Saramonowicz ostro o pomyśle samorządowców PiS z Podkarpacia. Fot. facebook.com/AndrzejSaramonowicz
Są już pierwsze reakcje na pomysł radnych podkarpackiego sejmiku z ramienia PiS, którzy chcą to województwo zamienić w prawicową "strefę życia". Na tworzenie w Polsce takich światopoglądowych enklaw stanowczo nie zgadza się Andrzej Saramonowicz. Artysta stwierdził, że jeśli podkarpackim samorządowcom uda się przepchnąć taką uchwałę, reszta kraju powinna zbojkotować ten region.


"Czytam, że Podkarpacie straszy, że zostanie 'strefą życia', czyli wprowadzi całkowity zakaz aborcji, in vitro, zakaże mówienia o dżender, mniejszościach seksualnych i jakiejkolwiek edukacji seksualnej. Tak zrobią, bo – jak twierdzą – mogą. I już" – zaczyna swój wpis Andrzej Saramonowicz.

Po czym reżyser stwierdza, że jeśli do tego dojdzie, reszta Polski, czyli "strefa wielkomiejskiego bezeceństwa i rozpusty", powinna przestać jeździć na wakacje w tamte rejony. Saramonowicz ma też inne pomysły na przywrócenie Podkarpacia do porządku.

"Zostawiajmy kupę naszego szmalu poza 'strefą życia' po prostu. I powinniśmy też przestać kupować produkty pochodzące z Podkarpacia. Zrobimy sobie listę firm stamtąd i zaczniemy je – jedna po drugiej – konsekwentnie bojkotować. I zobaczymy, komu pierwszemu rura zmięknie" – proponuje.
Przypomnijmy, że radni sejmiku podkarpackiego z ramienia PiS chcą ogłosić swoje województwo strefą pro-life, czyli wolną od aborcji, eutanazji i ideologii gender. W ślad za Podkarpackiem mają pójść inne regiony, w których władzę przejęło Prawo i Sprawiedliwość.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
#SkuteczniePosprzatane 0 0Znamy wyniki akcji #SkuteczniePosprzatane. Organizatorzy przygotowali ogromną niespodziankę
NSC 0 0National Sales Congress po raz trzeci na Narodowym. Motyw przewodni ma wiele wspólnego ze sportem
0 0Poważne oskarżenia Edyty Górniak. Wyjaśniła, czym były "podziękowania" Cleo
0 0Youtuber z kolegą nagrał jak jedzie 300 km/h i udawał, że to nie w Polsce. Szybko go namierzono
Reserved 0 0Top modelka w kampanii Reserved. Promuje kolejną odsłonę projektu ReDesign
Gutek 0 0Zachwyca się nim Tarantino. Oto 5 powodów, dla których trzeba zobaczyć najbardziej szalonego laureata Złotej Palmy