"Odra jest już w Warszawie". Sanepid podaje nowe dane na temat zachorowań

Do warszawskiego szpitala trafiło roczne dziecko z podejrzeniem zachorowania na odrę. Sanepid uzbraja się w szczepionki. Zdjęcie poglądowe.
Do warszawskiego szpitala trafiło roczne dziecko z podejrzeniem zachorowania na odrę. Sanepid uzbraja się w szczepionki. Zdjęcie poglądowe. Fot. Rafał Mielnik / Agencja Gazeta
Odra dotarła już do stolicy Polski. Do szpitala zakaźnego w Warszawie trafił 36-letni mężczyzna. Lekarze oceniają jego stan jako dobry. To nie koniec złych wiadomości ze stolicy: do innego szpitala trafiło roczne dziecko z podejrzeniem zachorowania na odrę.


Do tej pory Sanepid informował o ogniskach odry pod Warszawą. W sumie na Mazowszu wykryto już 14 przypadków, głównie w rejonie Pruszkowa. W najnowszym komunikacie Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie potwierdziła tę chorobę również w samej stolicy.
PWIS w Warszawie
Komunikat z 2 listopada

W dniu 2 listopada br. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w m.st. Warszawie przekazał informacje o zachorowaniu na odrę 36-letniego mężczyzny, który jeszcze przed rozpoznaniem u niego tej choroby zakaźnej przebywał w Szpitalu Czerniakowskim na ul. Stępińskiej a następnie został przewieziony do Szpitala Zakaźnego na ul. Kasprzaka. Stan zdrowia pacjenta jest dobry.
Czytaj więcej

Placówki uzbrajają się w szczepionki. "Szpital Czerniakowski odebrał 24 dawki szczepionki przeciw odrze, PSSE w m.st. Warszawie czeka na odbiór kolejnych 20 dawek dla personelu pracowni MR Szpitala Wolskiego" – podaje sanepid.

Niestety do warszawskiego szpitala trafił też niemowlak. "Drugie podejrzenie zachorowania na odrę, które wystąpiło 31 października br., dotyczy rocznego dziecka. W następnym dniu zostało ono przyjęte do szpitala na ul. Żwirki i Wigury. Dziś pobrano próbki do testów wirusologicznych w kierunku potwierdzenia zachorowania na odrę" – czytamy na stronie.

Co na to antyszczepionkowcy? W oświadczeniu twierdzą, że media "jednostronnie przedstawiają kwestię ognisk zachorowań na odrę w Polsce i innych krajach".

Źródło: wsse.waw.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...