Ksiądz nielegalnie buduje sobie apartament... i zalewa sąsiadów. "To jest jakaś tragedia"

Ksiądz przeprowadza remont budynku bez zgody sąsiadów i nadzoru budowlanego (zdjęcie poglądowe)
Ksiądz przeprowadza remont budynku bez zgody sąsiadów i nadzoru budowlanego (zdjęcie poglądowe) Fot. Pixabay
Ksiądz z Olecka kupił strych w kamienicy w Ełku. Chciał go przerobić na dwupiętrowy apartament. Nie zapytał sąsiadów o zgodę na podwyższenie budynku. Teraz deszczówka wlewa im się do mieszkań. Co na to nadzór budowlany? Przyznaje, że ksiądz nie miał wymaganych dokumentów.


– Właściciel lokalu na prowadzone roboty budowlanych nie posiadał stosownych pozwoleń. W trakcie oględzin przeprowadzonych w dniu 24 października 2018 roku ustnie zobowiązano inwestora do zabezpieczenia budowy przed dostępem osób trzecich oraz wpływami atmosferycznymi – powiadomił inspektor budowlany dziennikarzy portalu "Rozmaitości ełckie".

Prowadzone jest postępowanie, sprawą księdza zajmuje się również policja. Duchowny w marcu tego roku kupił strych w kamienicy przy ul. Wojska Polskiego w Ełku. Chciał go przerobić na dwupiętrowe mieszkanie i podnieść dach.

Ani kapłan, ani jego pełnomocnik nie mieli na to zgody pozostałych właścicieli w kamienicy i pozwolenia z wydziału budownictwa. Sąsiedzi przecierali oczy ze zdumienia, gdy robotnicy ni stąd, ni zowąd zaczęli demontować dach.

– To, co się tu teraz dzieje, to jest jakaś tragedia. Na strychu, bezpośrednio nad moim mieszkaniem po kapitalnym remoncie, są dziury wielkości kilku metrów kwadratowych, przez które leje się woda i wieje wiatr. Nic nie jest zabezpieczone, jest zimno na całej klatce i w lokalach. Woda zalewa moje mieszkanie, już teraz mam mokre ściany. Tylko czekać aż zacznie chorować dwójka moich małych dzieci – mówił portalowi z Ełku mieszkaniec kamienicy.

Strych kupiony przez księdza ma zostać przerobiony w dwupoziomowy apartament. Mieszkańcy skarżą się, że w trakcie prac...

Opublikowany przez Fascinati Piątek, 2 listopada 2018
Dziennikarze poinformowali, że ksiądz nie przeprosił mieszkańców i nie kontaktował się też z nimi, by ustalić, jak należy wszystko naprawić. Nadzór budowlane nakazał wstrzymanie prac. Ksiądz nie chciał rozmawiać z dziennikarzami i zrzucił winę na swojego pełnomocnika, który również odmówił komentarza.

Źródło: elk.wm.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0"Dłużnik pisze z więzienia, że jak wyjdzie, to mnie dopadnie". Komornik o kulisach zawodu
ACTINA 0 0Stąd wyjdą przyszli zwycięzcy turniejów gamingowych. Dom marzeń każdego gracza
POLECAMY 0 0"Cały dom robi we wiadra". Sławojki i wychodki w środku polskiego miasta
0 0Przekop mierzei przyciąga turystów. Nie wszyscy się cieszą
0 0Będzie nowy serial w świecie "Star Wars". Jest mroczny zwiastun