"Jest lepsza od papierosów i ewidentnie wpływa na humor". Magda Gessler chwali marihuanę

Magda Gessler pochwaliła marihuanę.
Magda Gessler pochwaliła marihuanę. Fot. Bartosz Bańka / Agencja Gazeta
Magda Gessler zaangażowała się w kampanię "Diagnostyka jajnika", doradzając kobietom, jak powinny się żywić, by zmniejszyć ryzyko zachorowania na nowotwór. Przy okazji pochwaliła zastosowanie konopi w leczeniu raka.


– Rząd kanadyjski uznał marihuanę za legalne lekarstwo, które można kupić w aptece bez recepty. Wiele osób chorych ma również świadomość, że olej z konopi, który można dostać w niektórych państwach w Europie, jest lekiem o dużej sile niszczenia nowotworu – powiedziała w rozmowie z "Super Expressem" Gessler, która przez sporą część roku mieszka w Kanadzie.
Prowadząca "Kuchenne rewolucje" zastrzegła jednak, że nikogo do niczego nie namawia.

– Nie podpowiadam, żeby codziennie palić trawkę, chociaż jest lepsza od papierosów i ewidentnie wpływa na humor oraz ogólny stan psychiczny, ale warto wiedzieć, jak się można ratować – tłumaczyła restauratorka.

Medyczna marihuana
Przypomnijmy, że od 1 listopada 2017 roku preparaty z medycznej marihuany zostały zalegalizowane do leczniczego zastosowania w Polsce. Już na przełomie listopada i grudnia firma Spectrum Cannabis ma wprowadzić do polskich aptek susz z medycznej marihuany. Będzie go można nabyć na receptę.

Źródło: "Super Express"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...