Znaleźli sposób jak ochronić Warszawę? Zaskakujący organizator nowego marszu

Za ochronę  Marszu Biało-czerwonego alternatywnego wobec Marszu Niepodległości ma odpowiadać wojsko.
Za ochronę Marszu Biało-czerwonego alternatywnego wobec Marszu Niepodległości ma odpowiadać wojsko. Fot. Jarosław Kubalski / Agencja Gazeta
Prawdopodobnie to wojsko zajmie się ochroną marszu planowanego przez rząd na 11 listopada. W ten sposób rząd Prawa i Sprawiedliwości miał znaleźć alternatywę dla zabezpieczenia tej imprezy bardzo wysokiego ryzyka w warunkach, w których znaczna część polskich policjantów zapadła na "psią grypę".


"Według zgłoszenia do stołecznego ratusza, formalnym organizatorem Biało-Czerwonego Marszu z udziałem prezydenta jest Dowództwo Garnizonu Warszawa. Czyli marsz będzie ochraniać wojsko" – poinformował na Twitterze dziennikarz Radia ZET Mariusz Gierszewski.
Przypomnijmy, iż w środę rzecznik prezydenta Błażej Spychalski poinformował, że zostanie zorganizowany wspólny Marsz Biało-czerwony, który będzie miał charakter uroczystości państwowej. Za organizację marszu odpowie rząd.

– W związku z tym wszystkie inne marsze, które ewentualnie mogłyby przebiegać tą samą trasą, z mocy samego prawa nie mogą mieć miejsca – dodał Spychalski. Organizatorzy Marszu Niepodległości ze środowisk skrajnej prawicy jednak nie odpuszczają i nadal umawiają się na niedzielę.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...