Mazurek o planach PiS wobec państwowego marszu. Kaczyński też się pojawi

Beata Mazurek ujawnia plany PiS wobec nadchodzącego marszu.
Beata Mazurek ujawnia plany PiS wobec nadchodzącego marszu. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Prezes Jarosław Kaczyński i politycy PiS wezmą udział w uroczystościach 11 listopada – powiadomiła dziennikarzy rzeczniczka partii Beata Mazurek.


– Zarówno pan prezes Jarosław Kaczyński, jak i politycy Prawa i Sprawiedliwości wezmą udział w uroczystościach 11 listopada. Pan prezes bierze udział we mszy św., następnie w uroczystej odprawie wart, potem w marszu, w uroczystym spotkaniu zorganizowanym na Zamku Królewskim przez pana prezydenta. Oczywiście politycy Prawa i Sprawiedliwości również w tych uroczystościach będą brali udział – powiedziała Mazurek.

– Ufam, że obchody 100-lecia niepodległości przebiegną spokojnie – dodała.

Przypomnijmy, że Mateusz Morawiecki apelował o wspólne uczczenie 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. "Szczególnie apeluję i zwracam się do liderów partii opozycyjnych – pójdźmy razem" – napisał szef rządu w liście opublikowanym na stronie Kancelarii Premiera Rady Ministrów.
Organizację marszu z okazji 11 listopada zaplanował rząd. Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski informował, że zostanie zorganizowany wspólny Marsz Biało-czerwony, który będzie miał charakter uroczystości państwowej. Jest to odpowiedź na zakaz Marszu Niepodległości, o którym zdecydowała prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...