"Będę z przyjaciółmi". Wiemy, z kim Tusk będzie świętował 11 listopada

Gdzie będzie świętował Donald Tusk?
Gdzie będzie świętował Donald Tusk? Fot. Rafał Trzaskowski
"W niedzielę o 8.45 złożę z przyjaciółmi kwiaty pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego przy Belwederze" – poinformował szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Już wiadomo, że chodziło mu o polityków PO. Z Tuskiem świętować będą Grzegorz Schetyna i Rafał Trzaskowski, prezydent elekt Warszawy.


Kilka dni temu Tusk, który ostatnio zeznawał przed komisją ds. Amber Gold, opublikował na Twitterze swój plan na obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. "11 XI czcimy bohaterów naszej Niepodległości. W niedzielę o 8.45 złożę z przyjaciółmi kwiaty pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego przy Belwederze, a w południe przed Grobem Nieznanego Żołnierza" – napisał.

Wygląda na to, że obecność Tuska w Warszawie będzie miała spore polityczne znaczenie. To dlatego, że Tusk pisząc o "przyjaciołach" miał na myśli czołowych działaczy Platformy Obywatelskiej.

– Donald Tusk i Grzegorz Schetyna są umówieni o 8:45 rano pod pomnikiem Piłsudskiego. Będzie też pan prezydent elekt Rafał Trzaskowski – informuje w rozmowie z naTemat rzecznik Platformy Jan Grabiec.

O plany na 11 listopada pytano też Grzegorza Schetynę. Szef PO sprecyzował, że nie wybiera się na oficjalne, państwowe uroczystości. – Pójdziemy w inne miejsce razem i złożymy kwiaty. To dla nas historyków bardzo ważna data, będziemy pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego, bo to jest symboliczne, będziemy w godzinach porannych z przyjaciółmi, z ludźmi, z którymi robimy i chcemy robić politykę i chcemy oddać cześć ojcom niepodległej – powiedział.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...