Zatrzymano mężczyznę, który groził śmiercią prezydent Warszawy. Powodem był zakaz Marszu Niepodległości

Policja zatrzymała mężczyznę, który groził Hannie Gronkiewicz-Waltz śmiercią za to, że prezydent Warszawy zakazała Marszu Niepodległości.
Policja zatrzymała mężczyznę, który groził Hannie Gronkiewicz-Waltz śmiercią za to, że prezydent Warszawy zakazała Marszu Niepodległości. Fot. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta
Hanna Gronkiewicz-Waltz zakazała Marszu Niepodległości, czym naraziła się narodowcom. W internecie pojawiły się wypowiedzi, w których grożono śmiercią prezydent stolicy. Policji udało się ująć ich autora oraz zabezpieczyć sprzęt komputerowy.


Policja z Biura do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji zatrzymali 62-letniego mężczyznę, który groził śmiercią prezydent Warszawy Hannie Gronkiewicz-Waltz. Jak informuje radio RMF FM, przy ujęciu współpracowali policjanci z Komendy Stołecznej.

Mężczyzna logował się do portali społecznościowych i groził, że zabije prezydent stolicy, jeśli ta nie zmieni swojej decyzji w sprawie Marszu Niepodległości. W środę Hanna Gronkiewicz-Waltz zakazała marszu dowodząc, że warszawski Ratusz nie jest w stanie zagwarantować bezpieczeństwa warszawiaków.

Policjanci przeszukujący komputer należący do mężczyzny natrafili też na groźby, które ten kierował również pod adresem innych osób, organizacji i koncernów medialnych. Teraz najprawdopodobniej stanie przed sądem, grożą mu 3 lata więzienia.

źródło: RMF FM
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...