Warszawski Ratusz walczy dalej. Jest zażalenie na decyzję sądu w sprawie Marszu Niepodległości

Hanna Gronkiewicz-Waltz: "Zgodnie z zapowiedzią, złożyliśmy zażalenie od decyzji sądu".
Hanna Gronkiewicz-Waltz: "Zgodnie z zapowiedzią, złożyliśmy zażalenie od decyzji sądu". Fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Gazeta
O złożeniu zażalenia poinformowała na Twitterze prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz. "Zaangażowanie przez premiera Żandarmerii Wojskowej w ochronę marszu potwierdza obawy co do możliwości zapewnienia bezpieczeństwa. Jeśli to nie przekona sądu, to znaczy, że przepis pozwalający na wydanie zakazu jest martwy" – napisała.


Przypomnijmy, w środę prezydent Warszawy wydała zakaz organizacji Marszu Niepodległości 11 listopada. W czwartek Sąd Okręgowy uchylił jej decyzję.

Jednak Ratusz się nie poddaje. W piątek ogłoszono, że złożył zażalenie na decyzję sądu. "Zaangażowanie przez premiera Żandarmerii Wojskowej w ochronę marszu potwierdza obawy co do możliwości zapewnienia bezpieczeństwa. Jeśli to nie przekona sądu, to znaczy, że przepis pozwalający na wydanie zakazu jest martwy" – napisała na Twitterze prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz.
Sąd apelacyjny ma 24 godziny na rozpatrzenie zażalenia. "Czekamy na informację o rozprawie. Zapewne odbędzie się w sobotę. Jeżeli sąd odrzuci zażalenie, to Marsz Niepodległości będzie legalny" – cytuje rzecznika Ratusza stołeczna Wyborcza. Dodał też: "Nie wiem, co będzie z uroczystościami państwowymi zaplanowanymi przez rząd w tym samym miejscu. To będzie zagwozdka dla prawników prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego".
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...