Kaczyńska krytykuje młodzież. Ubolewa nad tym, że odrzuca patriotyzm

Marta Kaczyńska skrytykowała brak patriotyzmu u młodzieży.
Marta Kaczyńska skrytykowała brak patriotyzmu u młodzieży. fot. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta
Marta Kaczyńska na łamach tygodnika "Sieci" skrytykowała młodzież, która – jej zdaniem – odrzuca patriotyzm. Córka zmarłej w katastrofie smoleńskiej pary prezydenckiej ubolewa nad tym, że młodzi chcą być "obywatelami świata" i "kosmopolitami".


Kaczyńska w 100. rocznicę odzyskania niepodległości napisała felieton o patriotyzmie. I to właśnie twórców polskiej niepodległości stawia za wzór dzisiejszej młodzieży. Napisała, że wielu młodych ludzi odrzuca dziś patriotyzm, "ulegając urokowi kosmopolityzmu i identyfikując się z ładnie brzmiącym pojęciem 'obywatel świata'". Bratanica Jarosława Kaczyńskiego obu słowom nadaje negatywne znaczenie.

Jej zdaniem młodzi coraz częściej nie czują więzi z krajem, z którego pochodzą, a tymczasem globalizacja i sprawna komunikacja "nie wytarły granic ani nie wygumkowały narodowości". Według Kaczyńskiej w 100-lecie niepodległości refleksja nad współczesnym patriotyzmem powinna być obowiązkowym zadaniem domowym.

Marta Kaczyńska przypomniała słowa swego ojca sprzed 10 lat. "Patriotyzm bierze się z miłości, z poczucia utożsamienia się ze wspólnotą, ze wspólnoty kultury, historii. I taki patriotyzm był wtedy i w równym stopniu potrzebny jest dzisiaj" – powiedział Lech Kaczyński 11 listopada 2008 r. w Bazylice św. Krzyża.


Marta Kaczyńska często wyraża umoralniające opinie na temat współczesnej rzeczywistości. Ostatnio krytykowała Halloween, wcześniej między innymi solaria, plażowiczów, a także masturbację. Dowodziła też, że warto mieć w życiu jednego, stałego partnera.

źródło: "Sieci"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0W Polsce tego filmu ludzie boją się jak ognia. Widziałem "Malowanego ptaka" i już wiem dlaczego

POLECAMY

HYDEPARK 0 0Maciej Stuhr kończy 44 lata. I właśnie z tej okazji dał bardzo szczery wywiad
0 0Tak się rozjeżdża konkurencję. Po takiej zapowiedzi serwisu Disney+ Netflix może się bać

TRAGEDIA W WARSZAWIE

FELIETON 0 0Ilu ludzi ma jeszcze zginąć na pasach? Posłowie, przestańcie się bać kierowców!
X-lander 0 0Złożysz go jedną ręką. Mamy cenią go za wielofunkcyjne zastosowanie
PSSB 0 0Konsultanci sprzedaży bezpośredniej. Kim są osoby działające w tej rozwijającej się branży?
POLECAMY 0 0Tak Kaczyński traci władzę. Po wyborach dostał dwa potężne ciosy