Jak wygląda najdroższy sprzęt audio? W Warszawie rusza największa impreza dla miłośników muzyki

Audio Video Show w warszawie to druga pod względem wielkości impreza tego typu w Europie
Audio Video Show w warszawie to druga pod względem wielkości impreza tego typu w Europie Fot. materiały prasowe
System audio za 3 mln zł, tysiące par słuchawek, czy strefa winylowa - to atrakcje, które z pewnością przyciągną na Audio Video Show każdego. Ale podczas 22. edycji imprezy do obejrzenia, odsłuchania i posłuchania będzie znacznie więcej - zarówno dla tych, którzy wiedzą, jak wyglądają kolumny o „omnipolarnym wzorze promieniowania”, jak i dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę ze znakomitymi urządzeniami lub po prostu są ciekawi ich działania.


Audio Video Show to druga pod względem wielkości impreza tego typu w Europie. W tym roku AVS będzie odbywać się w dniach 16-18 listopada w trzech warszawskich lokalizacjach: na stadionie PGE Narodowy, w hotelu Radisson Blue Sobieski oraz Golden Tulip.

Blisko 200 wystawców zaprezentuje się w 175 salach. Na stanowiskach będzie można obejrzeć i przetestować wszelkiego rodzaju urządzenia, jakie można zaliczyć do kategorii “domowych systemów audiowizualnych”, czyli telewizory, projektory, sprzęt hifi oraz słuchawki.
Organizatorzy AVS zaznaczają, że ideą imprezy jest “umożliwienie wszystkim zwiedzającym osobistego zapoznania się z możliwościami prezentowanych urządzeń”. Dlatego też idąc na PGE Narodowy spokojnie możecie wszystko wypróbować.

Stanowiska zostaną umiejscowione w kameralnych lożach VIP stadionu, w których podobnie jak w przestrzeniach hoteli Radisson Blu Sobieski oraz Golden Tulip, można stworzyć warunki najbliższe domowym i najbardziej sprzyjające wychwytywaniu subtelnych różnic w jakości dźwięku oraz wizji.


Jeśli sprzęty będziemy chcieli również testować na sposób "domowy" czyli poświęcając każdemu odpowiednią ilość czasu i uwagi, w przestrzeniach Audio Video Show powinniśmy spędzić nie trzy, a trzydzieści dni.

Jeśli jednak ograniczona ilość czasu pozwoli wam na dokładne zapoznanie się z kilkoma tylko urządzeniami, zdecydowanie powinny to być te, które prezentujemy poniżej:
Jednodniowy bilet na AVS kosztuje 35 zł, trzydniowy karnet - 50. W tej cenie, poza możliwością sprawdzenia osiągów sprzętu najwyższej klasy, mamy również wstęp na różnego rodzaju seminaria i prezentacje. Jest z czego wybierać, bo oprócz wykładów, poruszających tematykę typowo sprzętową i techniczną odbędą się spotkania muzykami - polskiego i światowego formatu.

W piątek swój nowy album zaprezentuje pionier muzyki elektronicznej Jean Michel Jarre. “Equinoxe Infinity”, o którym mowa to sequel wydanego 40 lat wcześniej “Equinoxe”. Rozmowę muzykiem poprowadzi Piotr Metz, a najnowsze utwory Jarre’a zostaną odtworzone na sprzęcie wartości ponad 3 mln zł.

Tego samego dnia będzie można spotkać się z Anną Marią Jopek, która będzie towarzyszyła słuchaczom jej płyty - “Ulotne” - nagranej w duecie z Branfordem Marsalisem.
Na sobotę organizatorzy zaplanowali, między innymi, spotkanie podsumowujące imprezę “Męskie Granie”. Płyty, na której zarejestrowano tegoroczną edycję, posłuchają wraz z gośćmi Daria Zawiałow i Piotr Stelmach.

W niedzielę będzie można przekonać się, jak brzmi czwarty studyjny album legendy polskiej elektroniki - grupy Kamp!, a także spotkać z legendami Polskiego Radia - Markiem Sierockim i Markiem Niedźwiedzkim.

Pełen harmonogram spotkań i seminariów w ramach AVS dostępny jest na stronie www. audioshow.pl.

Artykuł powstał we współpracy z Audio Video Show.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

TYLKO W NATEMAT

0 0Nie możesz pojąć, dlaczego PiS stawia na Pawłowicz i Piotrowicza? Eliza Michalik ma teorię
0 0"Znów muszę bronić Polski". Patryk Jaki w swoim żywiole, sprawdziliśmy jego aktywność w PE
Diverse 0 0Na pewno masz w szafie ubrania z ich logo. Teraz będą w nich jeździć uczestnicy Rajdu Dakar
INN:Poland 0 014 prostych sposobów na bardziej ekologiczne życie. Od tego warto zacząć
0 0Jachira obiektem drwin. Zachowała się tak, jakby to nie był Sejm
0 0"Kaczyński jest wam wdzięczny". Posłowie Lewicy wsparli PiS w ważnym głosowaniu
dad:HERO 0 0Wyniósł się z rodziną na środek Bałtyku. Jak polskiemu blogerowi żyje się na dalekiej Północy?
Volvo 0 0Ten samochód to fenomen. Wielu próbowało zrobić podobny, udało się tylko jednej marce
dad:HERO 0 0Pierwsze 5 lat jest najważniejsze dla relacji ojca z synem. Przekonałem się o tym na własnej skórze
0 0Im droższa kasza, tym lepsza? Zaskakujące wyniki testów
0 0Pan Witek: "Niewyobrażalne". Jak 34-latek z Krosna stał się gwiazdą internetu
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Psy zagryzły kobietę w ciąży. Umarła w lesie, w którym trwało polowanie