Piękne zwycięstwo biało-czerwonych! Polacy triumfują w Pucharze Świata w Wiśle

Polacy wygrali w Pucharze Świata (Wisła).
Polacy wygrali w Pucharze Świata (Wisła). Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta
Polacy spektakularnie wygrali w Pucharze Świata (Wisła) w skokach narciarskich. Biało-czerwona drużyna zdobyła 1026, 6 punktów. Tuż za nimi na podium uplasowali się Niemcy i Austria. Polacy o 11,1 pkt wyprzedzili Niemców.


Po sześciu skokach Polacy prowadzili mieli blisko 15 punktów przewagi nad Niemcami. Dawid Kubacki skoczył 114,5 metrów, ale Stephan Leyhe 126 metrów. Niemcy więc przed ostatnią serią wyprzedzili Polaków o 4,1 punktów.

To wspaniały skok Kamila Stocha przyniósł nam zwycięstwo. W drugiej serii Stoch skoczył aż 129 metrów. Tym samym Polska wyprzedziła Niemcy o 11,1 punktów.
Polacy wstąpili w składzie: Piotr Żyła, Jakub Wolny, Dawid Kubacki i Kamil Stoch. Po raz pierwszy w taki sposób dobrano drużynę. Dla Jakuba Wolnego był to debiut w tak dużych zawodach. Trener Stefan Horngacher przy wybieraniu nazwisk kierował się wynikami piątkowych kwalifikacji. W zawodach wzięło udział 11 ekip.

W serii próbnej najlepiej zaprezentowali się Norwegowie, którzy wyprzedzili Polaków. Kamil Stoch skoczył zaledwie 104,5 metrów i dopiero później zaprezentował solidną formę. Pierwszym z Biało-Czerwonych był Piotr Żyła - skoczek osiągnął 126 metrów, ale zachwiał się przy lądowaniu. Mimo to Polacy objęli pierwszą lokatę.


Zwycięstwo cieszy, ale pamiętajmy, że to dopiero początek zawodów i przed nami jeszcze wiele emocji.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

WYBORY 2019

WYNIKI, ANALIZY, KOMENTARZE