Szydło nie wytrzymała i ostro zaatakowała Tuska. "Gdzie poszanowanie Konstytucji?"

Beata Szydło zaatakowała Donalda Tuska w wywiadzie dla tygodnika "Sieci".
Beata Szydło zaatakowała Donalda Tuska w wywiadzie dla tygodnika "Sieci". fot. Grzegorz Bukała/Agencja Gazeta
Od słów Donalda Tuska o współczesnych bolszewikach minął ponad tydzień. A jednak wciąż wypowiedź ta wywołuje emocje na prawicy. Postanowiła się do nich odnieść Beata Szydło. Była premier dostrzega u Tuska pokusę, by wrócić do krajowej polityki. Jednak zapewnia, że jest spokojna o losy prezydentury, gdyż PiS ma "bardzo dobrego kandydata", jakim jest Andrzej Duda.


– Słuchając bredni o bolszewikach, mam też gorzką satysfakcję. W PiS od dawna uważamy, że Donald Tusk nie ma moralnych kompetencji do sprawowania wysokich stanowisk w Europie – ocenia Szydło w tygodniku "Sieci".

Argumentuje, że Tusk pełni funkcję, która zobowiązuje go do bezstronności, tymczasem otwarcie i jednoznacznie zaangażował się we wsparcie opozycji w jednym z krajów członkowskich UE i występuje przeciw rządowi wybranemu w demokratycznych wyborach. Szydło pyta: "gdzie poszanowanie Konstytucji".

– Do niedawna wydawało mi się, że na dobre porzucił polską politykę i będzie tylko od czasu do czasu włączał się w nią, aktywnie wspierając opozycję – dodała Beata Szydło w rozmowie z tygodnikiem braci Karnowskich.

Szydło o prezydenckich szansach Tuska
Zdaniem Beaty Szydło niewykluczone jest, że Donald Tusk wróci jako kandydat na prezydenta. – Każde pojawienie się szefa RE w Polsce wiąże się z organizacją spektakularnego show – ocenia. Zastanawia się jednocześnie, czy PO ze Schetyną na czele jest w stanie zaakceptować go jako swojego kandydata.

Zdaniem Szydło, im mocniej Tusk się wypowiada, tym większe wywołuje przerażenie u obecnych liderów opozycji. Według byłej szefowej rządu komplementowanie Tuska jest jak radość karpi z okazji nadchodzącej Wigilii. Ocenia, że PiS nie ma się czego obawiać, gdyż ma swojego kandydata Andrzeja Dudę, który wygra wybory, bo okazał się bardzo dobrym prezydentem.


Innym ciekawym wątkiem wywiadu Szydło dla "Sieci" było "zlecenie" na nią, o którym wspomniała. Była premier podejrzewa kogoś z obozu rządzącego o inspirowanie szeregu publikacji na swój temat w mediach.

źródło: "Sieci"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe[/b]. Zasypało je lawiną pism

Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe. Zasypało je lawiną pism

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. [b]Polacy nie zostawili na niej suchej nitki[/b]

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. Polacy nie zostawili na niej suchej nitki