Mieli dostać medal za pożycie małżeńskie. Stanowczo odmawiają z powodu... Dudy

Małżeństwo Ślebodów dziękuje za wyróżnienie, z którym związek ma Kancelaria Prezydenta RP.
Małżeństwo Ślebodów dziękuje za wyróżnienie, z którym związek ma Kancelaria Prezydenta RP. Fot. YouTube.com / Prezydent.pl
Medal za długoletnie pożycie małżeńskie został ustanowiony w 1960 roku. Nadawany jest on parom, które razem przeżyły w związku małżeńskim 50 lat. Takie wyróżnienie miało trafić do rąk małżeństwa Ślebodów, które jednak wymownie odmawia przyjęcia odznaczenia.


"Otrzymaliśmy, żona i ja, powiadomienie z Urzędu Stanu Cywilnego, że przeżyliśmy wspólnie 50 lat i w związku z tym możemy otrzymać pamiątkowe medale z Kancelarii Prezydenta. Nasza odpowiedź brzmi: poczekamy aż prezydent się zmieni" – pisze na Twitterze Daniel Śleboda.
"Tylko tak możemy wyrazić swoje niezadowolenie ze stanu naszej Polski po «dobrej zmianie». Nie chcemy mieć u siebie w domu dokumentu z podpisem Przedstawiciela tej Kancelarii Prezydenta. 2020 rok jest blisko, gorzej być nie może" – dodaje w komentarzu pod wpisem Śleboda.

Internauci zwracają uwagę, że medal wręcza nie prezydent Rzeczpospolitej Polskiej, tylko Ratusz. "Tak, tylko wręcza to, co zostało podpisane w Kancelarii Prezydenta Polski" – odpowiada niewzruszony Śleboda.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...