Będzie druga część powieści "Opowieść podręcznej". Powstanie po 33 latach!

Autorka słynnej książki napisze drugą jej część aż po 33 latach
Autorka słynnej książki napisze drugą jej część aż po 33 latach Fot. Kadr z serialu "Opowieść podręcznej"
Dobra wiadomość dla fanów "Opowieści podręcznej". Uwaga, nie hitowego serialu, ale książki! Pisarka Margaret Atwood zapowiedziała bowiem, że powstanie druga część głośnej powieści z 1985 roku.


"Opowieść podręcznej" kanadyjskiej pisarki Margaret Atwood ukazała się w 1985 r. Książka szokowała i przerażała – Atwood przedstawiła bowiem dystopijną wizję przyszłości, w której kobiety służą jedynie do celów reprodukcyjnych.

Powieścią zainteresowała się platforma Hulu i w 2017 roku – niedługo po objęciu prezydentury w Stanach Zjednoczonych przez Donalda Trumpa – wypuściła pierwszy sezon serialu. "Opowieść podręcznej" z miejsca zyskała miano jednego z lepszych amerykańskich seriali, a także ważnego komentarza do sytuacji kobiet i republikańskich rządów za oceanem.

W tym roku mogliśmy oglądać drugi sezon serialu i zapowiedziany został już trzeci. Tymczasem w środę Margaret Atwood przekazała fanom na Twitterze nieoczekiwaną nowinę. Pisarka zapowiedziała bowiem, że po 33 latach napisze drugą część swojej powieści z 1985 roku.


W "Testamentach" mają być kontynuowane urwane wątki, a akcja będzie działa się 15 lat po scenie kończącej oryginał. Atwood zdradziła również, że narratorkami będą trzy kobiety.
Nie wiadomo, czy druga część będzie współgrała z kontynuacją serialu, która powstała mimo że pierwszy sezon wyczerpał książkowe wątki. Warto podkreślić, że Margaret Atwood jest współproducentką produkcji Hulu. Książka ukaże się we wrześniu 2019 roku.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...