Karczewski poleciał do Paryża z "ważnego dla Polaków" powodu. Internauci nie przestają drwić

Cel podróży marszałka Karczewskiego nie wszystkim się spodobał
Cel podróży marszałka Karczewskiego nie wszystkim się spodobał Fot. Marta Dudzińska / Agencja Gazeta
Polskie władze często angażują się w kościelne aktywności. Nie wszystkim Polakom jednak to się podoba. Dlatego opinia publiczna zareagowała drwinami na ostatni tweet marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego, w którym opisał powody służbowej wizyty w Paryżu.


Stanisław Karczewski wsiadł w piątek do rządowego odrzutowca i poleciał z oficjalną wizytą do Paryża. O celu podróży do francuskiej stolicy poinformował na Twitterze. Nie wszystkim przypadł on jednak do gustu.

"W drodze do Paryża na wyjątkowe wydarzenie ważne dla wszystkich Polaków w kraju i za granicą. Wraz z delegacją wezmę udział w poświęceniu Kaplicy Polskiej w Katedrze Notre-Dame" – czytamy na profilu marszałka na Twitterze.
Polscy internauci zareagowali szybko. Większość nich dała do zrozumienia, że nie jest to dla nich "wyjątkowe wydarzenie", a święcenie kaplicy nie powinno być domeną polityków.
Inauguracja Kaplicy Polskiej z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej w katedrze Notre-Dame w Paryżu oraz wprowadzenie do niej relikwii Jana Pawła II odbędzie się w sobotę.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...