Prezydent Austrii przyjechał na szczyt klimatyczny drugą klasą PKP. Dziwne tłumaczenie przewoźnika

Alexander Van der Bellen przyjechał z Wiednia do Katowic drugą klasą PKP.
Alexander Van der Bellen przyjechał z Wiednia do Katowic drugą klasą PKP. Fot. Facebook / Alexander Van der Bellen
Alexander Van der Bellen zgodnie z zapowiedzią przyjechał na szczyt klimatyczny w Katowicach pociągiem. To jego sposób na promocję ograniczania emisji CO2. Jednak nie mógł przewidzieć, że wagon, którym miał jechać, nie dotrze do Wiednia.


Van der Bellen przyjechał więc jako zwykły pasażer. – Jesteśmy teraz na dworcu w Wiedniu, skąd udamy się do Katowic na szczyt klimatyczny. Dzięki temu, że cała nasza delegacja jedzie tam pociągiem, nie wytworzymy 3,3 ton dwutlenku węgla – poinformował prezydent na swoim profilu na Facebooku.


Gdy jednak pociąg PKP Intercity przyjechał na wiedeński dworzec, okazało się, że w składzie nie ma wagonu, w którym prezydencka delegacja zarezerwowała miejsca. Austriaccy oficjele wraz z dziennikarzami zasiedli więc w pierwszym dostępnym wagonie, w którym były miejsca drugiej klasy.


Tak tłumaczy się PKP
Jak do tego doszło? – Wagon pierwszej klasy został wycofany z powodu usterki, nie wiedzieliśmy o podróży prezydenta – cytuje Polsat News wyjaśnienie PKP.


– PKP Intercity i austriackie koleje - ÖBB-Personenverkehr AG - nie otrzymały żadnej informacji o podróży prezydenta Austrii na to wydarzenie pociągiem relacji Wiedeń - Katowice, co uniemożliwiło przewoźnikom przygotowanie się na zaistniałą sytuację – szerzej wytłumaczyła w rozmowie z Polsat News rzeczniczka prasowa PKP Intercity Agnieszka Serbeńska.

Dodała, że w wyniku usterki trzeba było wyłączyć wagon pierwszej klasy, a nie było możliwości zastąpienia go innym. Dlatego przelokowano do niego pasażerów – W tym również prezydenta i towarzyszących mu osób oraz dziennikarzy – powiedziała Serbeńska.

Szczyt klimatyczny COP24 rozpoczął się w poniedziałek w Katowicach. Zainaugurował go prezydent Andrzej Duda, który podkreślił, że Polska chce wziąć swoją część odpowiedzialności za światowy klimat. Konferencja ma potrwać prawie dwa tygodnie, do 14 grudnia.

źródło: Polsat News
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYBORY
0 0Dwa gole na PGE Narodowym! Mamy awans na Euro!
0 0"Warszawa w Budapeszcie". Nieoficjalnie: sensacyjne wyniki, Viktor Orban traci stolicę
WYWIAD 0 0Okrzyknięto ją feministką, choć... sama nie rozumie dlaczego. Natchniona rozmowa z Mery Spolsky
Burgenland Tourismus 0 0Takiej Austrii na pewno nie znacie. Jesienny wypad do Burgenlandu zmieni wasze myślenie o tym kraju
0 0W Białymstoku tej zimy WOŚP nie zagra. No, chyba że stanie się cud