Na rynku istnieją już ponad dwie dekady. Po raz 15 zostali wyróżnieni tytułem Przedsiębiorstwo Fair Play

W tym roku już po raz 15 firma Ocmer, generalny wykonawca hal stalowych, została uhonorowana w konkursie ''Przedsiębiorstwo Fair Play''
W tym roku już po raz 15 firma Ocmer, generalny wykonawca hal stalowych, została uhonorowana w konkursie ''Przedsiębiorstwo Fair Play'' Ocmer
Na rynku istnieją już ponad dwie dekady. Dzięki nim wiele rozwijających się firm może spokojnie rozkręcać swój biznes ze świadomością, że zgromadzony asortyment będzie miał gdzie się podziać. W tym roku już po raz 15. zostali wyróżnieni w konkursie ''Przedsiębiorstwo Fair Play''. Mowa o polskich specjalistach spod szyldu Ocmer.


Założona w 1994 roku firma projektuje i buduje hale produkcyjne, magazynowe, logistyczne i handlowe, a także sortownie i hangary lotnicze, czyli miejsca napędzające krwiobieg biznesu. Obecnie spółka należy do holenderskiej Grupy Janssen de Jong, międzynarodowego lidera w budownictwie przemysłowym.


Od 2000 roku na czele Ocmer stoi Krzysztof Bednarek, magister inżynier budownictwa, który doświadczenie zawodowe zdobywał w Polsce, USA i w Afryce. Pod rządami absolwenta Politechniki Łódzkiej firma zrealizowała projekty wykonawcze hali stalowej dla takich marek jak Aflofarm, DB Schenker czy LG Electronics.

W Polsce firma Ocmer jest jedynym przedsiębiorstwem budującym w tzw. systemie Remco. Opracowana przez holenderskie przedsiębiorstwo Remco Ruimtebouw innowacyjna technologia wznoszenia hal stalowych służy budowie obiektów wyróżniających się lekką konstrukcją oraz dużymi rozpiętościami bez wykorzystania podpór wewnętrznych.

Efekt? Maksymalne wykorzystanie przestrzeni użytkowej hali, a więc zachęta dla właścicieli magazynów, chcących zrobić jak najlepszy użytek z każdego metra kwadratowego swoich pomieszczeń magazynowych. Nowoczesny system Remco pozwala na budowę hal zarówno jednonawowych, jak i wielonawowych.
Jak podkreślają przedstawiciele firmy, równie ważne co profesjonalizm jest dla nich etyczne postępowanie. W listopadzie tego roku Ocmer po raz kolejny został doceniony przez kapitułę programu ''Przedsiębiorstwo Fair Play''. Ten rekomendowany przez instytucje publiczne certyfikat przyznaje Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym, jeden z czołowych polskich niezależnych think tanków.


Ogólnopolski program promuje firmy, które respektują etyczne wartości w biznesie, postępując fair wobec klientów, kontrahentów i pracowników. Docenia też przedsiębiorców budujących pozytywne relacje ze społecznością lokalną oraz troszczących się o środowisko naturalne. Ocmer jako wielokrotny laureat dostał teraz Diamentową Statuetkę.

– Jesteśmy dumni, że w tym roku otrzymujemy certyfikat już po raz 15. To naprawdę cieszy tym bardziej, że audytorzy programu Fair Play wnikliwie weryfikują firmy ubiegające się o tę nagrodę. Połowę swojego życia spędziłem w sporcie wyczynowym i nabyty tam szacunek do fair play stosuję zarówno w swoim codziennym życiu, jak i w działalności biznesowej – komentował wyróżnienie Krzysztof Bednarek.
Sportowa przeszłość prezesa Ocmer rzutuje też na działalność CSR-ową firmy. Działająca w branży budowniczej spółka sponsoruje jeden z profesjonalnych klubów piłki wodnej – Łódzkie Sportowe Towarzystwo Waterpolowe Politechnika Łódzka Ocmer, który aż 18 razy sięgnął po mistrzostwo Polski w tej właśnie dyscyplinie sportu.

Więcej o działalności biznesowej i społecznej firmy Ocmer można przeczytać w aktualnościach na oficjalnej stronie przedsiębiorstwa.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Ocmer.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Węgrzy w Budapeszcie pokazali, co robić, by pokonać Orbana. Lekcja dla rywali PiS
0 0Trump ich zdradził, znaleźli nowego sojusznika. Oto skutki pierwszych dni tureckiej inwazji w Syrii
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nobel z ekonomii trafił w dobre ręce. Ci ludzie pomogli 5 milionom dzieci
0 0Miały być darmowe podręczniki, a nie ma ich wcale. Tak się zmusza rodziców do płacenia

NIE TYLKO POLITYKA

Sephora 0 0Udział w tym projekcie dużo nam dał". Współzałożycieli TOBO + MALA o programie dla kobiet
Rankomat 0 0Wyprawka dla niemowlaka. Co trzeba kupić i z jakim wydatkiem należy się liczyć?
OPINIA 0 0Koalicja wpadła w identyczną pułapkę, z jaką przez lata walczył PiS
FELIETON 0 0A może czas po prostu przestać płakać i w końcu zrozumieć, że właśnie taka jest Polska: PiS-owska