Petycja w sprawie odwołania Mosbacher. Biały Dom rozpatrzy wniosek, gdy podpisze go 100 tys. osób

Na stronie Białego Domu pojawiła się petycja w sprawie odwołania ze stanowiska ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.
Na stronie Białego Domu pojawiła się petycja w sprawie odwołania ze stanowiska ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher. Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Gazeta
Na stronie internetowej Białego Domu pojawiła się petycja, której autor domaga się odwołania ambasador USA Georgette Mosbacher. Jak dotąd zebrano pod nią ponad dwa tysiące głosów poparcia, ale potrzeba o wiele więcej, żeby Biały Dom rozpatrzył wniosek.


"Apelujemy o natychmiastowe odwołanie ambasador Mosbacher z funkcji i zastąpienie jej przez osobę, która nie będzie ingerować w żadne decyzje demokratycznie wybranego polskiego rządu, a tym samym umożliwi odbudowanie wzorowych relacji między nasze kraje" – napisał autor petycji w sprawie odwołania ambasador USA w Polsce.

Kim jest autor? Tego nie wiadomo – podpisał się jako MC. Petycja została zamieszczona na stronach Białego Domu. Żeby została rozpatrzona przez amerykańską administrację, w ciągu miesiąca musi zostać zebranych pod nią co najmniej 100 tysięcy podpisów. Trochę jeszcze brakuje, w ciągu tygodnia zebrano niewiele ponad 2 tysiące głosów.

Petycja ma związek z wypowiedziami Georgette Mosbacher, która stanęła w obronie wolności mediów w Polsce. Ambasador USA napisała w tej sprawie nawet list do Mateusza Morawieckiego, ale środowiska prawicowe większą wagę przykładały do literówki w nazwisku premiera, niż do uwag przedstawiciela Stanów Zjednoczonych.


źródło: White House
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...