"Kroimy te śliwki?". Duda chciał zrobić świąteczne danie ze swojego domu, ale... ewidentnie nie znał przepisu

Andrzej Duda przed świętami wziął się za gotowanie.
Andrzej Duda przed świętami wziął się za gotowanie. Fot. Twitter / @WPalacu
Andrzej Duda z okazji zbliżających się świąt przywdział świąteczny fartuch i trafił do kuchni w Pałacu Prezydenckim, gdzie powstało danie z jego rodzinnych stron. Z jednej strony nagranie, które trafiło do sieci, wyszło bardzo sympatycznie, a jedzenie wygląda apetycznie, ale z drugiej pan prezydent pokazał wszystkim, że na gotowaniu to za bardzo się nie zna.


– Chciałem zrobić takie danie, które zawsze jest u nas na wigilii. Kasza z suszonymi śliwkami, które tam należą do tradycji łąckiej (chodzi o śliwowicę – red.), jak wszyscy w Polsce wiedzą, i z suszonymi grzybami – powiedział Andrzej Duda.

I skończyło się na tych chęciach, bo prezydent oczywiście danie przygotował, ale jeśli ktoś się spodziewał, że Duda wykaże się swoimi kulinarnymi umiejętnościami, to się musiał mocno zdziwić. Choć danie pochodzi z rodzinnego domu Andrzeja Dudy, głowa państwa nie miała zbytniego pojęcia o przygotowaniu go.

Towarzyszący Dudzie kucharz Kancelarii Prezydenta błyskawicznie bowiem przejął kontrolę nad wydarzeniami i wydawał Dudzie kolejne polecenia. Oczywiście pozostaje szansa, że taka była konwencja nagrania, ale w pewnym momencie Duda zapytał wręcz: – Kroimy te śliwki?– Na razie nie – odpowiedział mu kucharz. W końcu Duda w trakcie krojenia grzybów przyznał wprost: – Moje dziewczyny, czyli Agata i Kinga, zawsze mnie proszą, żebym zrobił im jajecznicę, bo rzeczywiście ona mi dobrze wychodzi.

Koniec końców kasza wyglądała jednak niezwykle smakowicie. I zgodnie ze sztuką wylądowała w kocu, gdzie nabierała smaku.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0O pracy w tym miejscu marzą setki osób. Tylko oferta dla stolarza wzbudziła drwiny
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze
0 0Powiedzieli "sprawdzam". Oto, co się stało ze 100 obietnicami partii Kaczyńskiego
0 0Przestajemy wierzyć, że może być inaczej. Polacy wiedzą, kto wygra wybory
WYBORY2019 0 0Pozwolił powiesić plakaty kandydata PiS i teraz żałuje. "Popełniłem błąd i właśnie za niego płacę"
0 0Parodiował niepełnosprawnych? Pszoniak: Trzeba się puknąć w głowę!