Pomysł na miarę naszych czasów. Volvo wypożycza choinki za 55 złotych

Materiały prasowe
Wypożyczenie choinki, a następnie ponowne jej zasadzenie jest o wiele lepszym sposobem na zachowanie tradycji, a jednocześnie zminimalizowanie śladu ekologicznego, czyli zużycia zasobów naturalnych w stosunku do możliwości ich odtworzenia przez Ziemię. I właśnie dlatego Volvo po raz kolejny uruchomiło swoją "wypożyczalnię choinek".

Z myślą o ochronie środowiska naturalnego i zapobieganiu niekorzystnym zmianom klimatycznym, Volvo po raz drugi organizuje akcję "Wypożyczalnia choinek", która zachęca do podejmowania odpowiedzialnych, proekologicznych decyzji.

W ramach akcji z salonów Autoryzowanych Dealerów Volvo na terenie całej Polski można odebrać żywe, ukorzenione drzewko. Podczas pobytu w domu opiekuna choinka powinna zostać otoczona troskliwą opieką. Należy podlewać ją 5 razy. Nie można jej przegrzewać, stawiać blisko kaloryfera i bezpośrednio na ogrzewanej podłodze.
Nie powinno się jej niszczyć ani ucinać gałęzi, korzeni i pędów. Niekorzystnie działa na nią także pokrywanie nabłyszczającymi sprejami lub sztucznym śniegiem. Ozdoby zawieszane na choince powinny być lekkie.

W ubiegłym roku Volvo przeprowadziło pilotażową akcję obejmującą wypożyczenie choinek 
w doniczkach. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem – udało się ocalić 200 żywych choinek. 
W tym roku marka zwiększa skalę działania i zapewniła 500 choinek. Dodatkowo za każde wypożyczone drzewko zobowiązuje się do zasadzenia kolejnych dziesięciu, co łącznie umożliwi zwrócenie naturze 
pięć tysięcy choinek.


Udział w akcji pozwala więc zadbać o środowisko naturalne poprzez wsparcie rozwoju zasobów leśnych o nowe sadzonki. Partnerami akcji jest Ambasada Szwecji i Fundacja Nasza Ziemia.

Szczegóły znajdziecie na tej stronie. Śpieszcie się, bo liczba drzewek jest ograniczona. My już swoje w redakcji mamy. Aby wypożyczyć choinkę, przyjdź jednego z wybranych autoryzowanych dealerów Volvo od 17 do 22 grudnia i wypożycz swoją choinkę za 55 zł. Akcja ma miejsce w całej Polsce, a tutaj jest lista miejsc, w których można je znaleźć.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
WOJCIECH SADURSKIWOJCIECH SADURSKI

"Oskarżenie przez TVPiS jest potężnym przyznaniem się do bezradności argumentacyjnej...". Jak podały media, znalazłem się w znakomitym gronie osób, które TVPiS zamierza ścigać karnie za opinie, dotyczące związku między uprawianą przez tę telewizję propagandą a stworzeniem atmosfery, sprzyjającej mordowi w Gdańsku...

"Jesteście wypier****". [b]Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP[/b]
POLECAMY

"Jesteście wypier****". Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP

[b]Owsiak nie puści tego płazem TVP. [/b]"Przez dwa lata to były programy nienawiści"

Owsiak nie puści tego płazem TVP. "Przez dwa lata to były programy nienawiści"