PiS gasi pożar w sądach. Jest porozumienie ws. protestu pracowników administracyjnych

Pracownicy administracji sądowej protestują od 10 grudnia
Pracownicy administracji sądowej protestują od 10 grudnia Fot. Jakub Porycki / Agencja Gazeta
1000 zł jeszcze przed świętami dostaną pracownicy administracji sądowej. Podczas spotkania szefostwa Ministerstwa Sprawiedliwości ze związkami zawodowymi doszło do porozumienia.

Protest pracowników administracji sądowej rozpoczął się w ubiegły poniedziałek. Podobnie jak wcześniej policjanci, masowo zaczęli brać zwolnienia lekarskie, co sparaliżowało pracę wielu sądów. Masowe "L4", to efekt niezadowolenia z zarobków, które zdaniem protestujących są jednymi z najniższych w Polsce jeśli mowa o tzw. budżetówce.

O pierwszych efektach protestu usłyszeliśmy w piątek. Wtedy to wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik, poinformował, że resort znalazł pieniądze, o które walczą pracownicy sądów.

Wśród obietnic znalazły się plany podwyżki w wysokości 200 zł od 2019 roku, oraz kwartalne nagrody w wysokości 800 zł. Łącznie Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało na ten cel 30 mln zł. Taki kompromis nie zadowolił związkowców, którzy oczekiwali kolejnych ustępstw. I swojego dopięli.

Wtorkowa umowa daje także możliwość, poza nagrodą gwarantowaną wszystkim pracownikom, przyznania dodatkowej uznaniowej nagrody w wysokości średnio 534 zł brutto.
Źródło: Money.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
WOJCIECH SADURSKIWOJCIECH SADURSKI

"Oskarżenie przez TVPiS jest potężnym przyznaniem się do bezradności argumentacyjnej...". Jak podały media, znalazłem się w znakomitym gronie osób, które TVPiS zamierza ścigać karnie za opinie, dotyczące związku między uprawianą przez tę telewizję propagandą a stworzeniem atmosfery, sprzyjającej mordowi w Gdańsku...

"Jesteście wypier****". [b]Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP[/b]
POLECAMY

"Jesteście wypier****". Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP

[b]Owsiak nie puści tego płazem TVP. [/b]"Przez dwa lata to były programy nienawiści"

Owsiak nie puści tego płazem TVP. "Przez dwa lata to były programy nienawiści"