NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • To z powodu Lidii Staroń PiS nie wystawił kandydata na senatora w Olsztynie.
  Kandydaci niezależni zdecydowali o losach Senatu. Lidia Staroń – to na nią może liczyć PiS

  Jarosław Kaczyński, który najwyraźniej nie był zachwycony wynikami wyborów, teraz może mieć jeszcze większe powody do narzekania. Jego partii nie udało się zdobyć większości w Senacie. PiS wprowadził do niego 48 polityków. Natomiast w rękach opozycji jest... 48 mandatów. Jednak o tym, kto triumfuje w tej izbie parlamentu zdecydowali senatorowie niezależni.

 • Z danych GUS wynika, że już drugi rok z rzędu skraca się życie Polaków.
  Tak źle nie było od II wojny światowej. Coraz więcej Polaków umiera, a powody są przygnębiające

  Jemy mniej mięsa, jesteśmy bardziej aktywni (przynajmniej się staramy), a i tak przeciętna Polka i przeciętny Polak będą żyli krócej. Czy jesteśmy sami sobie winni? Owszem, styl życia ma znaczenie, ale to nie on ma największy wpływ na zmiany w naszym kraju. Chodzi o... kolejki do lekarzy.

 • Joanna Warecha bardzo dobrze zna problemy rolników, tematem polskiej wsi zajmuje się od wielu lat.
  Zrobiła film o problemach wsi, nie na wszystko była gotowa. "Wstydziłam się za mój kraj"

  Pazerność na dopłaty u ludzi, którzy nawet nie uprawiają ziemi, kuriozalna nagonka na obcokrajowców i zabieranie ziemi dzierżawcom... Joanna Warecha, dziennikarka, która od lat zajmuje się tematyką rolnictwa, postanowiła pokazać, jakie problemy naprawdę trapią polską wieś, pokazać, jaki to polityczny poligon. Tak powstał film "Nieziemskie historie".

 • Dziennikarze TVP przygotowali dokument "Inwazja", który jest nagonką na środowiska LGBT.
  Obejrzałam film "Inwazja" w TVP. Czegoś takiego się nie spodziewałam

  Po emisji tego dokumentu, zgodnie z zapowiedziami dziennikarzy TVP, miało "się dziać". Miało być wielkie dziennikarstwo śledcze, a wyszedł… materiał, w którym właściwie nie ma niczego. Niczego oprócz wstrętnej nagonki na LGBT i szerzenia nienawiści. Jedno jest pewne, środowiska LGBT wzbudzają u części przedstawicieli prawej strony niezdrowe emocje,

 • Dziennikarze TVP przygotowali film "Inwazja", w którym starają się pokazać niejasności związane z organizacjami marszów równości.
  "Obrzydliwa manipulacja" tuż przed meczem kadry. Taki dokument pokaże TVP

  Tym filmem dokumentalnym Telewizja Polska "grzeje" od kilku dni. "Inwazja" ma obnażyć działanie koordynatorów marszów równości, które w tym roku przeszły ulicami polskich miast. Jak można się spodziewa, organizatorzy w materiale TVP będą mieć wiele za uszami. Produkcja, której emisję zaplanowano na 4 dni przed wyborami, wzbudziła ogromne emocje i jest krytykowana jeszcze przed premierą.

 • Rafał Lipski przyznaje, że w programie "Studio Polska", aby opozycja mogła dojść do głosu musi się przekrzykiwać.
  Ogórek wyrzuciła go z programu. Rafał Lipski mówi nam, dlaczego nadal chce chodzić do TVP

  Ta rozmowa niewiele miała wspólnego z programem publicystycznym, o merytorycznej dyskusji już nie wspominając. Po tym jak kandydat KO do Sejmu Rafał Lipski zasugerował prowadzącemu "Studio Polska", że ten od miesięcy szczuje na środowiska LGBT, wywiązała się awantura, a gościa wyrzucono z programu. W rozmowie z naTemat Lipski wyjaśnia, dlaczego nawet po tej sytuacji zgodziłby się przyjść do TVP.

 • Wyborczy spot Prawa i Sprawiedliwości do profrekwencyjnych akcji wykorzystały kobiety, które na PiS nie chcą głosować.
  #JustynaIdzieNaWybory. Spot PiS zmotywował Polki do głosowania. Walczą o frekwencję

  Raczej nie na taki efekt liczyli politycy PiS prezentując swój wyborczy spot. Miał namawiać do głosowania i namówił, ale... nie na partię Jarosława Kaczyńskiego. #JustynaIdzieNaWybory, to hasztag stworzony przez kandydatkę Lewicy, która spot przerobiła. Wszystko po to, aby zmobilizować do wzięcia przez Polki spraw w swoje ręce. Takich działań jest jednak dużo więcej, bo kobiety nie chcą, aby 13 października o naszej przyszłości znowu zdecydowała mniejszość.

 • Żeby stworzyć dobry związek trzeba najpierw zaakceptować siebie.
  Dobre związki też się rozpadają. Wiemy, dlaczego tak się dzieje i jak tego uniknąć

  Uważasz, że byliście sobie pisani, że jest tak cudownie, jak w żadnym związku nigdy przedtem. Słowem – dobrze dobrana para. Nagle jednak okazuje się, że coś się między wami psuje, a ty zastanawiasz się, jak to się stało. Otóż dobrą relację też można zepsuć i wbrew pozorom nie dzieje się to tak nagle. O zachowaniu, które zamiast budować niszczy, mówi terapeutka i coach Beata Kozłowska-Woda.

 • Nagranie z momentu, kiedy Paweł Kostowski próbuje opowiedzieć zebranym o krzywdzie 13-letniej dziewczynki, wrzuciły do sieci osoby związane z Chrystusowcami.
  Film z rekolekcji ma tysiące wyświetleń. Pan Paweł zdradza, dlaczego zaczął mówić o ofierze pedofila

  – Nie wiedziałem co mnie spotka, nie byłem pewien, czy mnie nie poszarpią – przyznaje w rozmowie z naTemat Paweł Kostowski. To on wywołał zamieszanie podczas rekolekcji organizowanych przez Towarzystwo Chrystusowe. Mówił o pedofilu Romanie B., księdzu, który do Chrystusowców należał. Nie udało mu się jednak skończyć swojego wystąpienia. Bardzo szybko na jego słowa zareagowali zakonnicy, którzy odebrali mu mikrofon. Ci, którzy przyjechali na rekolekcje, postanowili go zagłuszyć głośną modlitwą.

 • "Wiadomości" TVP w materiale o grzybobraniu wykorzystały spot wyborczy Andrzeja Dudy.
  TVP wykorzystało grzybiarzy by uderzyć w PO. Sprawdziliśmy, ile prawdy było w materiale

  Dziennikarze "Wiadomości" potrafią wykorzystać każdy pretekst, aby uderzyć w opozycję i wychwalić rząd PiS. Tak też było i tym razem. Z materiału o grzybobraniu dowiedzieliśmy się, że gdyby nie Prawo i Sprawiedliwość po grzyby moglibyśmy chodzić, ale jedynie do sklepu.

O sobie

Większość swojego zawodowego życia (choć to na razie bardzo krótkie życie) spędziłam w telewizji, ale skoro o zmianach mówi się, że są dobre, to na zmianę się zdecydowałam. Internet jest bardzo wymagający, dlatego nowe wyzwanie motywuje mnie i rozwija. Pozwala inaczej spojrzeć na dziennikarstwo. Na świat reporterów, informacji, ciekawych historii, ogromnych wyzwań. Świat którego zawsze chciałam być częścią, a kiedy to się już wydarzyło, stał się moją pasją.

Napisz do autorki: aneta.olender@natemat.pl