NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • Niektóre osoby nie potrafią poradzić sobie z rozstaniem przez wiele miesięcy, a nawet i lat.
  Od rozstania minął rok, a ty nadal cierpisz. Wiemy, kiedy możesz się odkochać

  Trzy miesiące, dwa lata, a może jeszcze dłużej? Ile trzeba czasu, żeby wyleczyć zranione serce i zapomnieć o byłym partnerze? Są cztery fazy przeżywania straty, po nich życie powinni wrócić do normy. Jednak, jak przekonuje w rozmowie z naTemat terapeutka i ekspertka do spraw relacji Joanna Godecka, to od nas zależy, jak długo będą one trwały.

 • "Są pozbawieni nadziei na jakąkolwiek zmianę". Ta akcja pokazała, jak naprawdę żyje się w Polsce

  "Po raz kolejny przekonałam się, że jest to problem na coraz większą skalę" – napisała na swoim Facebooku Alicja Dobija, prezeska Stowarzyszenia Klucz - Stop Społecznym Wykluczeniom. Wystarczyło jej kilka godzin charytatywnej akcji, żeby zauważyć, że wielu Polakom, wbrew narracji rządzących, wcale nie żyje się lepiej.

 • 16-latka ze Szwecji została okrzyknięta prawicową Gretą Thunberg.
  Oto odpowiedź prawicy na Gretę Thunberg. Tę nastolatkę interesuje coś innego niż zmiany klimatu

  Zachwyt i niemalże okrzyki radości. Prawicowe portale poinformowały o pojawieniu się Izabelli Nilsson Jarvandi. Nastolatki, którą nazwano "anty-Gretą Thunberg" lub "prawicową Gretą". Młoda aktywistka swoją energię poświęca jednak nie na walkę ze zmianami klimatycznymi. Walczy ze zmianami kulturowymi.

 • Asia i Jarek zaczęli podróżować na własną rękę po tym, jak 2011 roku mężczyzna trafił do szpitala.
  Ona dziennikarka, on operator. Zostawili pracę w mediach i na rok przenoszą się do Azji

  Wszystko co mieli spakowali do kartonów, które będą czekać na ich powrót u przyjaciół. Joanna Grzymkowska-Podolak i Jarosław Podolak przez najbliższy rok będą poznawać Azję. Podróże to ich sposób na lepsze życie. Początki tej "zmiany" nie były jednak tak optymistyczne. Wszystko zaczęło się bowiem w szpitalu.

 • Anna Maria Szymkowiak jest prezeską fundacji wspierającej osoby transpłciowe.
  Uczyła pierwszej pomocy w przedszkolu. Publiczne radio podniosło raban, bo jest transpłciowa

  "Powinni was zamknąć na cztery spusty" – napisała jedna z internautek po tym, jak Radio Poznań opublikowało homofobiczny materiał. Jego bohaterka jest Anna Maria Szymkowiak, transpłciowa kobieta, która prowadzi szkolenia z pierwszej pomocy. Jedna z takich lekcji odbyła się w przedszkolu i to właśnie okazało się tematem dla dziennikarzy lokalnego radia. – Złość, wściekłość, wielki znak zapytania: Po co? Dlaczego? Czemu to ma służyć? – komentuje sprawę w rozmowie z naTemat Szymkowiak.

 • W styczniu 2018 roku zdiagnozowano u Natalki glejak IV stopnia, nieoperacyjny guza mózgu.
  Nie żyje 5-letnia Natalka, do której wysyłaliśmy świąteczne kartki

  "Nasza Księżniczka biega już z aniołami, Peppami i innymi dzielnymi wojownikami. Natalko! Byłaś najdzielniejszą Księżniczką, walczyłaś zawsze z uśmiechem! Nauczyłaś wiele, skradłaś serca ludzi na całym świecie!" – napisała na Facebooku ciocia Natalki, 5-letniej dziewczynki, u której lekarze zdiagnozowali glejaka. Specjalnie dla niej rodzice "przesunęli" Boże Narodzenie. Chcieli, żeby zdążyła nacieszyć się choinką i prezentami. Wyjątkowe atmosferę pomogli stworzyć także ci, którzy dołączyli do akcji wysyłania świątecznych kartek. Rodzina dziękuje za wsparcie.

 • Mieszkańcy Warszawy są oburzeni słowami Marcina Kulaska, który stwierdził, że w stolicy trudno jest przeżyć za poselskie uposażenie.
  9 tys. to kwota dla wielu nieosiągalna. Warszawiacy mówią Kulaskowi, za ile da się przeżyć w stolicy

  Parlamentarzysta SLD Marcin Kulasek skarży się na trudne życie posła w Warszawie. Za ten ciężki los odpowiadają poselskie zarobki "6,5 tys. zł na rękę i dieta 2,5 tys. zł". Razem 9 tys. zł. Poruszeni tą wypowiedzią postanowiliśmy sprawdzić z jakimi pensjami muszą sobie przez miesiąc poradzić mieszkańcy stolicy. – To obrzydliwy przykład tego, w jak odrealnieni są politycy i jak bardzo nie mają pojęcia, za ile ludzie żyją – mówi jedna z rozmówczyń naTemat.

 • Skiba o walce z TVP. "Nie będę zginał karku przed Kurskim. Przyswoił sobie techniki SB"

  Krzysztof Skiba odetchnął z ulgą, o czym poinformował na Facebooku. "W meczu Skiba kontra TVP jest 1:0. Ufff!" – napisał. Po tym, jak po śmierci Pawła Adamowicza stwierdził, że to, co stało się podczas finału WOŚP w Gdański, to efekt działania TVP, telewizja publiczna i jej prezes Jacek Kurski oskarżyli go o zniesławienie. Sąd sprawę umorzył. – Mówiąc językiem wojskowym, to jest dopiero pierwsza wygrana potyczka – mówi Skiba w rozmowie z naTemat.

 • Bywa, że staramy się nie widzieć sygnałów, które alarmują nas, że ta relacja nie ma sensu.
  Jeśli on zachowuje się w ten sposób już na samym początku, to znaczy, że NIE JEST zainteresowany

  Dopiero się poznajecie, ale być może już wydaje ci się, że to ten jedyny. Nic więc dziwnego, że starasz się zagłuszyć sygnały alarmowe, które wysyła twoja intuicja. Jeśli jednak i ona nie reaguje, to my postaramy się podpowiedzieć, jakie zachowanie twojej sympatii powinno sprawić, że nie zrobisz następnego kroku.

 • Kobiety w Chile protestują przeciwko przemocy seksualnej.
  Taniec nagich aktywistek. Wkurzone kobiety wyszły na ulice, bo kultura macho je zabija

  "Lewactwo na ulicach. Trzeba się bronić przed szaleństwem LGBT!" – tak poseł PiS Dominik Tarczyński zareagował na nagranie z ulic Santiago. Być może namówiłby swoich fanów do chwycenia szabli w dłoń, gdyby nie okazało się, że się skompromitował. Akcja nagich kobiet w Chile to protest przeciwko seksualnej przemocy. Są więc jednak i plusy tej sytuacji, a właściwie jeden plus. Poseł wzbudził zainteresowanie sytuacją chilijskich kobiet, które nadal są ofiarami kultury macho.

O sobie

Większość swojego zawodowego życia (choć to na razie bardzo krótkie życie) spędziłam w telewizji, ale skoro o zmianach mówi się, że są dobre, to na zmianę się zdecydowałam. Internet jest bardzo wymagający, dlatego nowe wyzwanie motywuje mnie i rozwija. Pozwala inaczej spojrzeć na dziennikarstwo. Na świat reporterów, informacji, ciekawych historii, ogromnych wyzwań. Świat którego zawsze chciałam być częścią, a kiedy to się już wydarzyło, stał się moją pasją.

Napisz do autorki: aneta.olender@natemat.pl