"Nic nie jest wymuszone". Lider PO o kulisach zmiany zdania Trzaskowskiego ws. bonifikat

Sławomir Neumann przekonuje, że Rafał Trzaskowski podjął ws. bonifikat niewymuszoną decyzję.
Sławomir Neumann przekonuje, że Rafał Trzaskowski podjął ws. bonifikat niewymuszoną decyzję. Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
Rafał Trzaskowski zmienił po zmasowanej krytyce zdanie ws. bonifikat dotyczących przejścia z użytkowania wieczystego mieszkania na własność. Jeden z liderów Platformy Obywatelskiej przekonuje, że – wbrew powszechny spekulacjom – decyzja decyzja Trzaskowskiego w tej sprawie była samodzielna.


Sławomir Neumann powiedział, że Rafał Trzaskowski po prostu przekazał PO swoją decyzję. Jednocześnie szef klubu parlamentarnego PO-KO zasugerował, że była ona konsultowana z kierownictwem partii. – Oczywiście, że rozmawialiśmy, bo to rzecz ważna. Natomiast Rafał Trzaskowski tę decyzję dzisiaj ogłosił, też mówił, że to jego decyzja i propozycja – powiedział Neumann.

– Skłamałbym, gdybym powiedział, że nie [nie była konsultowana z kierownictwem PO – red.]. Przekazał nam swoją decyzję, to nie jest nic wymuszone. To jego decyzja po weekendzie, który był pewnie dla niego trudny, bo – jak mówił – wiele głosów otrzymał od warszawiaków. Słucha ich – powiedział Sławomir Neumann w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim w Polsat News.

Jak Trzaskowski zmienił zdanie ws. bonifikat
– Rekomenduję powrót do bonifikaty w wysokości 98 proc – powiedział prezydent Warszawy we wtorek. Co oznacza, iż przejście z użytkowania wieczystego na własność na gruntach miejskich w stolicy będzie znacznie tańsze.


Wcześniej obniżenie bonifikaty do 60 proc. warszawscy radni Koalicji Obywatelskiej przegłosowali na sesji 13 grudnia. Opozycja była oburzona, mieszkańcy Warszawy także reagowali bardzo krytycznie.

źródło: Polsat News
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...