"2050 год". Ukraińcy zachwyceni filmem, na którym Polak kupuje od nich używany samochód

Na filmie 2050 год widzimy wizję przyszłości na Ukrainie. Tamtejsza gospodarka jest silniejsza od polskiej, a Rosji nie ma już na mapie.
Na filmie 2050 год widzimy wizję przyszłości na Ukrainie. Tamtejsza gospodarka jest silniejsza od polskiej, a Rosji nie ma już na mapie. Fot. screen / Facebook
Wyobraźcie sobie Ukrainę za ponad 30 lat. Być może będzie to już zupełnie inna rzeczywistość, w której wschodni sąsiedzi nie będą masowo przyjeżdżać do nas na zarobitki. Role mogą się odwrócić. Taką wizję przyszłości można zobaczyć w ukraińskim filmie, który obiegł media społecznościowe.

Mamy 2050 rok na Ukrainie. Polak z Kartą Ukraińca kupuje we Lwowie używane audi. Sam ubrany jest bardzo dziwnie: w białą czapkę i golf, jasne dżinsy i białe adidasy, na ręku ma srebrny łańcuch. Jego strój przypomina początek lat 90. w Polsce. Elegancki ukraiński dealer w marynarce prowadzi z nim miłą pogawędkę.

– A gdzie pracujecie? – pyta. – Tu we Lwowie, na zarobitkach – odpowiada Polak. Dodaje, że gospodarka Ukrainy ma się lepiej niż Polska. Na mapie nie ma już Rosji. Polacy w końcu płacą ukraińskimi bitcoinami.

Ukraińcy entuzjastycznie komentują klip, w którym widać ukraińską tęsknotę za własnym silnym państwem, ale i szczyptę autoironii. "Klasa", "Szkoda, że nie zobaczymy tego w TV". Inni wyrażają nadzieję, że tak na Ukrainie będzie już w 2030 r.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
WOJCIECH SADURSKIWOJCIECH SADURSKI

"Oskarżenie przez TVPiS jest potężnym przyznaniem się do bezradności argumentacyjnej...". Jak podały media, znalazłem się w znakomitym gronie osób, które TVPiS zamierza ścigać karnie za opinie, dotyczące związku między uprawianą przez tę telewizję propagandą a stworzeniem atmosfery, sprzyjającej mordowi w Gdańsku...

"Jesteście wypier****". [b]Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP[/b]
POLECAMY

"Jesteście wypier****". Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP

[b]Owsiak nie puści tego płazem TVP. [/b]"Przez dwa lata to były programy nienawiści"

Owsiak nie puści tego płazem TVP. "Przez dwa lata to były programy nienawiści"