Oferta dla nadwornego komika PiS-u. "Miałem propozycję, bym został konsulem w Los Angeles"

Okazuje się, że ze "Studia Yayo" do konsulatu wcale nie jest tak daleko.
Okazuje się, że ze "Studia Yayo" do konsulatu wcale nie jest tak daleko. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
"Dobra zmiana" potrafi zadziwiać swoimi pomysłami personalnymi. Doskonałymi przykładami niezrozumiałej polityki kadrowej są choćby Trybunał Konstytucyjny czy spółki Skarbu Państwa. Jednak to, czego dowiadujemy się z wywiadu w "Dzienniku Gazecie Prawnej", niejednego może zwalić z nóg. Konsulem w Los Angeles miał szansę zostać... Ryszard Makowski.


Sympatyzujący z PiS komik Ryszard Makowski, który był współtwórcą żenująco nieśmiesznego programu ''Studio YaYo'' w TVP, udzielił wywiadu Magdalenie Rigamonti z "Dziennika Gazety Prawnej". Oprócz poparcia dla władzy, Makowski zdradził rozmowie coś jeszcze.

Od byłego szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego były członek kabaretu OT.TO miał dostać propozycję stanowiska dyplomatycznego. I to nie byle jakiego. Komik otrzymał ofertę objęcia stanowiska konsula w Los Angeles.

– Miałem propozycję, dość odważną, bym został konsulem generalnym w Los Angeles – mówi Makowski. – Nie przyjąłem tego. Nie po to buduję swoją niezależność... – dodał. Dopytywany przez Magdalenę Rigamonti ocenił, że jego obecna sytuacja "w porównaniu z byciem konsulem, z byciem na widelcu służb, pewnie nie tylko polskich, to jest niezależność".

Komik zaprzeczył jednocześnie, że ma zamiar startować w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych. Odrzucił także twierdzenia, że jest blisko polityków PiS. – Jestem za tą władzą, nie wypieram się tego, ale czy to można nazwać podlizywaniem? Nie sądzę – powiedział.


Przypomnijmy – Makowski nie raz wywoływał kontrowersje swoimi wypowiedziami. Trafił nawet na łamy izraelskiej prasy, gdy Piotr Gliński odznaczył go brązowym medalem "Gloria Artis". Tamtejsze media odnotowały w tym kontekście jego antysemickie żarty i felieton.

źródło: dziennik.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0"Cały dom robi we wiadra". Sławojki i wychodki w środku polskiego miasta
0 0Przekop mierzei przyciąga turystów. Nie wszyscy się cieszą
0 0Będzie nowy serial w świecie "Star Wars". Jest mroczny zwiastun

TRAGEDIA W TATRACH

ANETA OLENDER 0 0"Ludzie mają to gdzieś". Demontaż krzyża na Giewoncie to absurd, problem tkwi gdzie indziej
0 0Dzieci, dwie kobiety i Czech. Wiadomo, kim były osoby, które zginęły w Tatrach