Satyryk "Studia Yayo" pozazdrościł europosłowi Czarneckiemu. Makowski chce odpowiedzialności zbiorowej dla muzułmanów

Ryszard Makowski znalazł "receptę" na terroryzm, od której włosy jeżą się na głowie.
Ryszard Makowski znalazł "receptę" na terroryzm, od której włosy jeżą się na głowie. Fot. Tomasz Stańczak / Agencja Gazeta
Niestety, kolejne zamachy w Europie Zachodniej nie generują w Polsce merytorycznych pomysłów na walkę z terroryzmem, nie brakuje za to coraz głupszych wypowiedzi. Po radosnym wpisie wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego Ryszarda Czarneckiego o ostrzelaniu łodzi z imigrantami na Morzu Śródziemnym, na naprawdę szokujący pomysł wpadł Ryszard Makowski.


Były satyryk kabaretu "Otto", a nie tak odległej przeszłości gospodarz programu TVP3 "Studio Yayo" w zaskakująco szybkim tempie stał się prawicowym publicystą i ekspertem od wszystkiego. Po czwartkowym zamachu w Barcelonie "zabłysnął" tweetem, który jeży włosy na głowie.
– Za każdego zabitego i rannego w ataku terrorystycznym, wydalamy z Europy tysiąc osób pochodzenia arabskiego – takie rozwiązanie zdaniem Makowskiego będzie skutecznym straszakiem dla potencjalnych terrorystów i uchroni nas wreszcie od islamskiego ekstremizmu.

Szokujące? Trudno dziwić się satyrykowi, jeśli ważny przedstawiciel Polski w Parlamencie Europejskim Ryszard Czarnecki cieszy się z ostrzelania statku pomagającego uchodźcom na Morzu Śródziemnym. – Wreszcie!!! – tylko tyle wystarczyło, aby pokazać prawdziwie "katolickie" wartości, którymi kieruje się polityk PiS-u.
A co do odpowiedzialności zbiorowej: w historii było już wiele przypadków jej stosowania. Także w Polsce. 78 lat temu. Wtedy, za jednego zabitego Niemca łapano kilkudziesięciu Polaków. Warto o tym pamiętać, może chociaż ta historia nie będzie się powtarzać.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

NIE TYLKO POLITYKA

0 0Unia Europejska ma obciąć Polsce 13 miliardów euro. Chce przeznaczyć te pieniądze na ekologię
0 0Inflacja w Polsce wyższa niż oczekiwano. Wyjaśniamy, komu to jest na rękę
0 0Poważne oskarżenia Edyty Górniak. Wyjaśniła, czym były "podziękowania" Cleo
0 0Youtuber z kolegą nagrał jak jedzie 300 km/h i udawał, że to nie w Polsce. Szybko go namierzono
NATEMAT EXTRA 0 0“To jakby odbity człowiek”. Tutaj zachowały się ślady krwi powstańców
Reserved 0 0Top modelka w kampanii Reserved. Promuje kolejną odsłonę projektu ReDesign
Gutek 0 0Zachwyca się nim Tarantino. Oto 5 powodów, dla których trzeba zobaczyć najbardziej szalonego laureata Złotej Palmy