Na liście muzycznych przebojów nie skończył. Oto książki i filmy, które w tym roku zachwyciły Obamę

Były prezydent USA lubił dzielić się swoimi kulturalnymi odkryciami
Były prezydent USA lubił dzielić się swoimi kulturalnymi odkryciami Fot. Facebook / Barack Obama
Nie samą muzyką Barack Obama żyje. Były prezydent USA podzielił się również na Facebooku swoimi ulubionymi filmami i książkami, które obejrzał i przeczytał w mijającym roku. Ulubiona książka mogła być jednak tylko jedna.

Podsumowując swoje kulturalne odkrycia w 2018 roku, Barack Obama nie skupił się tylko na muzyce. Były prezydent Stanów Zjednoczonych podzielił się na Facebooku również tym, co czytał i co oglądał na dużym (lub małym) ekranie.

Na liście Obamy, która zebrała już blisko 100 tysięcy reakcji użytkowników Facebooka, znalazły się tytuły, które "prowokowały do myślenia i inspirowały" lub które poprzednik Donalda Trumpa "po prostu kochał".


Co czytał Obama w 2018 roku? Na pierwszym miejscu nie mogło oczywiście zabraknąć "Becoming" – bestsellerowej autobiografii jego żony Michelle Obamy, która w najnowszym sondażu Gallupa została uznana za najbardziej podziwianą przez Amerykanów kobietę. "Oczywiście to moja ulubiona!" – napisał Obama o książce, która w Polsce ukaże się na początku tego roku.


Oprócz "Becoming" na książkowej liście Obamy znalazły się również takie pozycje, jak: "Widzi mi się" Zadie Smith i "Amerykaana" Chimamandy Ngozi Adichie oraz książki niewydane jeszcze w języku polskim, jak: "An American Marriage" Tayari Jones, "Long Walk to Freedom" Nelsona Mandeli, "Why Liberalism Failed" Patricka Deneena, "Florida" Lauren Groff czy "The World as It Is" Bena Rhodesa o Białym Domu za administracji demokraty.

Z kolei na liście filmów znalazły się pozycje, które oglądać mogli również polscy widzowie. Wśród nich są: "Czarna pantera", "Czarne Bractwo. BlacKkKlansman", "Śmierć Stalina", "Roma", czy "Anihilacja".

.Wśród faworytów Obamy są również docenione za granicą filmy, które w Polsce czekają jeszcze na premierę, jak: "If Beale Street Could Talk" czy "Zatrzyj ślady".
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
WOJCIECH SADURSKIWOJCIECH SADURSKI

"Oskarżenie przez TVPiS jest potężnym przyznaniem się do bezradności argumentacyjnej...". Jak podały media, znalazłem się w znakomitym gronie osób, które TVPiS zamierza ścigać karnie za opinie, dotyczące związku między uprawianą przez tę telewizję propagandą a stworzeniem atmosfery, sprzyjającej mordowi w Gdańsku...

"Jesteście wypier****". [b]Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP[/b]
POLECAMY

"Jesteście wypier****". Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP

[b]Owsiak nie puści tego płazem TVP. [/b]"Przez dwa lata to były programy nienawiści"

Owsiak nie puści tego płazem TVP. "Przez dwa lata to były programy nienawiści"