Fotograf "Wyborczej" nie dostał akredytacji na Sylwestra w Zakopanem. Odpowiedź TVP jest zadziwiająca

Sylwester Marzeń przyciągnął tłumy, ale nie wszyscy dziennikarze byli na nim mile widziani
Sylwester Marzeń przyciągnął tłumy, ale nie wszyscy dziennikarze byli na nim mile widziani Fot. zdjęcie poglądowe / Fot. Magdalena Tasarz/archiwum Sławomira
Fotograf krakowskiej "Gazety Wyborczej" nie dostał od TVP akredytacji na Sylwester Marzeń w Zakopanem. Co najdziwniejsze pod decyzją nie podpisał się... żaden pracownik Telewizji Publicznej. Na pomoc reporterowi przyszli koledzy z branży.


O akredytację na Sylwester Marzeń, która TVP Jacka Kurskiego zorganizowała w Zakopanem, wystąpił Jakub Porzycki. Jednak jak poinformowała krakowska "Wyborcza", fotograf otrzymał odpowiedź negatywną.

Udostępnione przez redakcję pismo zadziwia. Pod decyzją o nieprzyznaniu akredytacji nie podpisał się bowiem żaden pracownik TVP z imienia i nazwiska. W podpisie widnieje tylko "Dział Public Relations".– Prawdopodobnie Jacek Kurski bardzo wstydzi się tego, co robi z telewizją publiczną, i nie chce, by jakiekolwiek wzmianki o jego działaniach pojawiały się w naszej gazecie. Wskazuje na to również anonimowość jego pracowników – skomentował decyzję Michał Olszewski, redaktor naczelny krakowskiej "Wyborczej".

Olszewski dodał również, że mimo iż "po ludzku rozumie ten wstyd", jest tą decyzją zaskoczony. – Przecież nasz fotograf chciał tylko sfotografować z bliska Zenka Martyniuka. Nikt z zespołu nie podejrzewał, że będzie to niemożliwe – stwierdził.

Na pomoc krakowskiej "Wyborczej" przyszedł "Tygodnik Podhalański". Na Twitterze redakcja nazwała decyzję TVP "zgrzytem".

"Koledze fotografowi udzielamy więc prawo do naszych zdjęć, jeśli tylko zechce" – oznajmił naczelny "Tygodnika Podhalańskiego". Jego gest większość użytkowników Twittera chwali jako wzorowy przykład dziennikarskiej solidarności.Źródło: Wyborcza.pl Kraków
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...