Śmiałe plany Jacka Kurskiego. TVP chce przejąć Showmaxa w całej Europie

Plany są ambitne.
Plany są ambitne. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
TVP ma chrapkę na Showmaxa. I to nie tylko na jego polską część. Mocarstwowe plany Jacka Kurskiego sięgają całej Europy. Z końcem stycznia 2019 r. Showmax wycofuje się z Polski.


Takie nieoficjalne informacje podaje portal Wirtualnemedia.pl. Poza Polską Showmax działa jeszcze na 23 europejskich rynkach. Są to: Andora, Austria, Belgia, Dania, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Islandia, Irlandia, Liechtenstein, Luksemburg, Malta, Monako, Niemcy, Norwegia, Portugalia, San Marino, Szwecja, Szwajcaria i Wielka Brytania i Włochy.

Podobno w sprawie mają się już toczyć rozmowy, a pomysł miał zyskać aprobatę reklamodawców i inwestorów. Co prawda telewizja narodowa, by sfinansować przejęcie, musiałaby wejść we współpracę z inwestorem, ale ten scenariusz także brany jest pod uwagę. Tym bardziej, że na przejęcie Showmaxa czaić się mają inne polskie podmioty.

Przypomnijmy, w połowie grudnia koncern Naspers, właściciel platformy Showmax, ogłosił, że z końcem stycznia 2019 wycofuje się z działalności w Polsce. Już wtedy pojawiły się doniesienia o chęci zakupienia platformy TVP.

– Jako członek zarządu mogę powiedzieć, że jesteśmy potencjalnie zainteresowani zakupem serwisu i licencji platformy Showmax. (...) Z punktu widzenia TVP szczególnie interesujące są biblioteka praw oraz same serwisy – mówił wtedy Maciej Stanecki z zarządu TVP.


Nie wiadomo, ile wynosiłaby kwota takiej transakcji.

źródło: wirtualnemedia.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Człowiek Dudy w KRS nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza. [b]"Co to pana obchodzi, gdzie ja byłem?"[/b]

Człowiek Dudy w KRS nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza. "Co to pana obchodzi, gdzie ja byłem?"

Wiadomo, co z pensją pierwszej damy. [b]Prezydentowa Duda wyraziła życzenie

Wiadomo, co z pensją pierwszej damy. Prezydentowa Duda wyraziła życzenie

"Ludzie homoseksualni w przemowach pracowników Pańskiej organizacji są odczłowieczani, dehumanizowani, pozbawiani twarzy i uczuć. Przypisywane są nam nie tylko zbrodnicze intencje, również naszemu życiu odbierana jest jego pełnowartościowość i godność".