Polacy pokazali, kto powinien być liderem oporu przeciwko PiS. Katastrofa Schetyny

Nie takiego wyniku spodziewałby się Schetyna.
Nie takiego wyniku spodziewałby się Schetyna. Fot. Jakub Porzycki/Agencja Gazeta
Do wyborów parlamentarnych został niecały rok, a opozycja ma problem z wyraźnym określeniem lidera. Chciałby nim być Grzegorz Schetyna, jednak z badania pracowni IBRIS przeprowadzonego na zlecenie "Rzeczpospolitej" wynika, że u wyborców ma on niewielkie szanse. W tej roli widzieliby zupełnie kogo innego.


Sondaż polegał na wskazaniu - spośród obecnych polityków opozycji - najlepszego kandydata na premiera w sytuacji, gdyby na jesieni 2019 roku PiS straciło władzę. Pierwsze miejsce w tym zestawieniu może zadziwiać.

26 proc. badanych wskazało na lidera PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza. Na drugim miejscu znalazł się Robert Biedroń, na którego wskazało 16 proc. ankietowanych. Taki sam wynik uzyskał... Paweł Kukiz. Dopiero na czwartym miejscu znalazł się lider PO Grzegorz Schetyna, którego na czele rządu tworzonego przez obecną opozycję widzi 10 proc. ankietowanych.

Na dalszych miejscach znaleźli się: Katarzyna Lubnauer (4 proc) i Włodzimierz Czarzasty (3 proc.). Aż 25 procent pytanych nie miało na ten temat zdania.Dobry wynik Kosiniaka-Kamysza i Biedronia pokazuje, że strategia wyciszania sporów i zmniejszenia polaryzacji w polityce buduje zaufanie wyborców. Największym problemem tego pierwszego jest o wiele słabsza partyjna machina. Pod tym względem to Schetyna ma najsilniejsze karty w ręce.


źródło: rp.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe[/b]. Zasypało je lawiną pism

Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe. Zasypało je lawiną pism

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. [b]Polacy nie zostawili na niej suchej nitki[/b]

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. Polacy nie zostawili na niej suchej nitki