Kolejni niefrasobliwi Polacy utknęli w górach. Nie posłuchali GOPR, teraz czekają na pomoc

Ratownicy GOPR próbują uratować dwoje turystów, którzy zostali na szlaku.
Ratownicy GOPR próbują uratować dwoje turystów, którzy zostali na szlaku. Fot. Facebook / GOPR Beskidy
Takie rzeczy nie powinny się zdarzać. Dwoje turystów zignorowało zalecenia ratowników GOPR i poszło w góry. Zostali na szlaku, nie mają siły dalej iść, schowali się do szałasu i czekają na pomoc.


Dwoje turystów w wieku około 50 lat wybrało się na wycieczkę szlakiem prowadzącym z Jordanowa do schroniska PTTK na Hali Krupowej. Przy czym jednak słowo wycieczka zdaje się być nie na miejscu: z powodu ciężkich warunków pogodowych drogę, która zwykle zajmuje około 4-5 godzin, para pokonywała od rana.

I zabrakło sił, żeby dojść do końca. Wieczorem na pomoc ruszyli ratownicy z Grupy Podhalańskiej GOPR. Pikanterii w tej całej sprawie dodaje fakt, że kilka godzin wcześniej para kontaktowała się z ratownikami, próbując zaczerpnąć rady co do dalszej trasy. Jak informuje radio RMF FM, ratownicy doradzali im powrót po własnych śladach do Jordanowa.

Tak się jednak nie stało, para zdecydowała się kontynuować marsz w kierunki Hali Krupowej. Gdy opuściły ich siły schowali się w górskim szałasie, gdzie czekają na pomoc. Szczęściem w nieszczęściu jest to, że oboje są dobrze wyekwipowani do chodzenia po górach. Co wcale nie nie jest regułą.


Ratownicy GOPR i TOPR przerzucają się anegdotami i historiami turystów, którzy szli w wysokie góry w klapkach czy adidasach, bez latarek i ciepłych kurtek. Niektórzy z tych "turystów" nie są w stanie nawet przejść o własnych siłach z Morskiego Oka do Zakopanego.

Źródło: RMF FM
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Przez dwa miesiące byłam streamerką gier. Oto, czego się nauczyłam
JANDA 0 0Kremy z kolagenem: nie bierz pierwszego lepszego. To skomplikowany składnik
dadHERO 0 0Prawie półtora miliona złotych na polską planszówkę. Skąd ten sukces gry "Beyond Humanity:Colonies"?
0 0Polskiej szkole przydaliby się tacy nauczyciele. "Stowarzyszenie Umarłych Poetów" w teatrze
WYWIAD 0 0Dlaczego faceci nie chcą seksu. Seksuolożka wylicza powody i radzi, jak to zmienić
0 0Słynna fabryka ogłasza zwolnienia grupowe. Miśnieńska porcelana walczy o przetrwanie