Ta kwestia rozgrzewa niektórych od kilkunastu lat. Ile zarabia Jerzy Owsiak?

Ten temat rozgrzewa od klikunastu lat.
Ten temat rozgrzewa od klikunastu lat. Fot. Andrzej Michalik/ Agencja Gazeta
Temat zarobków Jurka Owsiaka powraca jak bumerang za każdym razem, gdy zbliża się kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. I chociaż finanse Orkiestry są jawne, to kwoty jakie padają i tak nie przekonują krytyków i hejterów WOŚP-u. Ile zarabia jej dyrygent?

Jerzy Owsiak ujawnił nie tylko swoje zarobki, ale także pensje pracowników Fundacji oraz swojej żony Lidii "Dzidki" Owsiak.

"W okresie przed i po Finale razem z nami pracują okresowo, przez mniej więcej 3 miesiące, tzw. Krasnale. Obsługują oni mnóstwo rzeczy i robią oni kawał solidnej roboty, przygotowując do przepotężnego Finału nie tylko sztaby w Polsce, ale także na całym świecie. Globalnie zarobki siedmiu Krasnali przez te 3 miesiące wynoszą około 60 tysięcy złotych" – napisał dyrygent Orkiestry.

Najniższa pensja pracownika to 3230 zł brutto, co na rękę daje 2300 złotych. Jednak to wysokość zarobków jego i jego żony budzą największą ciekawość i generują zarzuty hejterów."Dzidzia (Lidia Owsiak) pobiera od lat w Fundacji niezmienną pensję w wysokości 13 743 brutto, czyli netto 8994 zł, zajmując stanowisko dyrektora ds. medycznych. Kieruje najważniejszym działem w naszej Fundacji, który praktycznie realizuje cele Fundacji WOŚP rozliczając w ten sposób zbiórki pieniężne" – stwierdził Owsiak.

Za to on sam z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie otrzymuje żadnych pieniędzy. Honorarium wypłaca spółka Złoty Melon, która należy do fundacji WOŚP. Jurek Owsiak jest prezesem w jej zarządzie i zarabia miesięcznie 14 146 zł brutto, a więc netto 9 606 zł. Spółka ta zajmuje się produkcją i dystrybucją gadżetów, koszulek i płyt.


Co prawda 10 lat temu została założona z pieniędzy WOŚP, ale jak twierdzi Owsiak, pieniądze zostały zwrócone. "Do tej pory spółka przekazała Fundacji całościowo zysk w wysokości 3 125 227,04 zł" – napisał Owsiak.

Więcej o rozliczeniach finansowych i konkretnych kwotach można dowiedzieć się na stronie internetowej WOŚP.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
WOJCIECH SADURSKIWOJCIECH SADURSKI

"Oskarżenie przez TVPiS jest potężnym przyznaniem się do bezradności argumentacyjnej...". Jak podały media, znalazłem się w znakomitym gronie osób, które TVPiS zamierza ścigać karnie za opinie, dotyczące związku między uprawianą przez tę telewizję propagandą a stworzeniem atmosfery, sprzyjającej mordowi w Gdańsku...

"Jesteście wypier****". [b]Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP[/b]
POLECAMY

"Jesteście wypier****". Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP

[b]Owsiak nie puści tego płazem TVP. [/b]"Przez dwa lata to były programy nienawiści"

Owsiak nie puści tego płazem TVP. "Przez dwa lata to były programy nienawiści"