Czeka nas prawdziwy atak zimy. Benjamin zbliża się do Polski

Siarczyste mrozy, obfite opady śniegu i gołoledzie - to czeka Polaków  w najbliższych dniach.
Siarczyste mrozy, obfite opady śniegu i gołoledzie - to czeka Polaków w najbliższych dniach. Fot. Iwona Burdzanowska / Agencja Gazeta
Do Polski zbliża się niż Benjamin, który sprawi, że termometry mogą pokazać nawet minus 20 stopni Celsjusza. Poza tym powinniśmy być gotowi na bardzo silne wiatry, nawet do 100 km/h oraz ciąg dalszy obfitych opadów śniegu.


Temperatura w nocy ze środy na czwartek spadnie nawet do minus 20 stopni Celsjusza. Mróz szczególnie doskwierać ma mieszkańcom Podlasia, Suwalszczyzny a także południa Polski.
W związku z załamaniem pogody IMGW wydał ostrzeżenia dla prawie całego kraju. Poza gołoledzią na drogach, kierowcy powinni uważać zwłaszcza na zamiecie śnieżne. Intensywnie padać ma zwłaszcza na Dolnym Śląsku, oblodzeń powinni obawiać się mieszkańcy województw łódzkiego, wielkopolskiego, opolskiego i dolnośląskiego.

To ciąg dalszy zapowiedzi zimy z prawdziwego zdarzenia w Polsce. Wcześniej IMGW i Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zapowiadały obfite opady śniegu, przestrzegały też przed śliskimi jezdniami i chodnikami.

źródło: IMGW
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...