To Angela i Donald szaleją nad Europą. Zabawny przypadek z... nazwami frontów pogodowych

Dwa fronty meteorologiczne nad Europą dostały imiona Angela i Donald.
Dwa fronty meteorologiczne nad Europą dostały imiona Angela i Donald. Fot. Dominik Sadowski / Agencja Gazeta
Zderzenie Angeli i Donalda może sprowadzić kłopoty na część Europy w postaci... silnych wiatrów i obfitych opadów śniegu. Angela to aktualny wyż znad Irlandii, a Donald to strefa niskiego ciśnienia z epicentrum nad Morzem Północnym. I choć trudno w to uwierzyć, wcale nie jest to żart meteorologów.


Wydawać by się mogło, że Donald z Angelą dbają, by wszystkim Europejczykom słońce świeciło nad głowami... Tymczasem zanosi się na poważny konflikt i gdy już dojdzie do zderzenia między nimi, w Europie powieje chłodem. Wbrew wszelkim pozorom, tym razem doniesienia o Angeli i Donaldzie nie dotyczą bowiem wielkiej polityki, a pogody.
Angela to front wysokiego ciśnienia, którego epicentrum znajduje się mniej więcej nad Irlandią, ale sięga aż do wybrzeży Francji. Z kolei Donald to front niżowy z epicentrum nad Morzem Północnym, obejmujący swoim zasięgiem sporą część Skandynawii.

Jak to się stało, że ktoś nazwał fronty atmosferyczne akurat tak, a nie inaczej? Tak zrządził przypadek! Od lat niże i wyże otrzymują imiona męskie lub żeńskie w porządku alfabetycznym. Można więc powiedzieć, że "los tak chciał".

źródło: lvz.de
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...