Mróz odpuści, ale śnieg nie. W weekend znowu Polska zostanie zasypana

Możemy spodziewać się kolejnej dostawy świeżego śniegu.
Możemy spodziewać się kolejnej dostawy świeżego śniegu. Fot. Ventusky.com
Noc z piątku na sobotę nie będzie już tak mroźna jak ta z czwartku na piątek, w całym kraju zrobi się zresztą odczuwalnie cieplej w najbliższych dniach. Ale razem z cieplejszym powietrzem przyjdą opady śniegu.


W piątek w ciągu dnia będzie jeszcze mroźno. Temperatura maksymalna na Suwalszczyźnie wyniesie tylko minus 11 stopni Celsjusza, ale już na Nizinie Szczecińskiej zobaczymy trzy kreski na plusie. Ponadto zwłaszcza na południu Polski możemy spodziewać się opadów śniegu.

Już w nocy z piątku na sobotę będzie jednak cieplej niż w ciągu dnia. W sobotę na Suwalszczyźnie w najcieplejszym momencie dnia będzie minus jeden stopień Celsjusza, a w okolicach Szczecina będzie nawet pięć stopni na plusie. Prognozowane są opady śniegu przechodzące w deszcz.

W niedzielę w całym kraju w ogóle nie będzie mrozu – nawet w Suwałkach będzie zero stopni. Z drugiej strony w całej wschodniej Polsce spadnie śnieg.
Dodatnie temperatury w ciągu dnia utrzymają się w poniedziałek. Lekki mróz wróci dopiero we wtorek. Ponadto ciągle może padać śnieg.


źródło: tvnmeteo.tvn24.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...