"Polski rząd nigdy nie zmyje tego wstydu". Szef irańskiego MSZ bardzo ostro o szczycie w Warszawie

Padły ostre słowa o Polsce z ust szefa irańskiego MSZ.
Padły ostre słowa o Polsce z ust szefa irańskiego MSZ. Fot. flickr.com/ U.S. Department of State
Konferencja ws. Bliskiego Wschodu, która ma odbyć się w Warszawie, doczekała się ostrej krytyki ze strony szefa MSZ Iranu. Zdaniem Javada Zarifa to "antyirański cyrk". Polityk przypomniał przy okazji, co Polska zawdzięcza Iranowi i opatrzył to wymownym komentarzem.


13 i 14 lutego w Warszawie odbędzie się konferencja dotycząca sytuacji na Bliskim Wschodzie. Sporo rozmów ma dotyczyć Iranu. Organizatorami tego globalnego spotkania są Polska i Stany Zjednoczone, do których być może dołączą kolejne kraje. Ale ta informacja nie została jeszcze potwierdzona.

Ze szczytu nie są zadowolone władze Iranu. Minister spraw zagranicznych tego kraju, Javad Zarif, ostro skomentował planowane spotkanie. W tweecie zamieścił kilka zdjęć. Trzy z nich odnoszą się do relacji polsko-irańskich. Zarif wspomniał o pomocy, jakiej udzielił Iran uchodźcom z Polski podczas II wojny światowej). Ostatnie ze zdjęć pokazuje spotkanie światowych przywódców podczas szczytu w Szarm el-Szejk w Egipcie w 1996 roku.

Są na nim m.in. prezydent USA Bill Clinton, premier Izraela Szimon Peres, prezydent Rosji Borys Jelcyn, czy prezydent Egiptu Hosni Mubarak i prezydent Palestyny Jaser Arafat.Komentarz do zdjeć jest równie wymowny.


– Przypomnienie dla gospodarzy/uczestników antyirańskiej konferencji; ci, którzy pojawili się na ostatnim amerykańskim antyirańskim show są albo martwi, zhańbieni, albo zmarginalizowani. A Iran jest silny jak nigdy – napisał Zarif.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...