Ostry atak na Agatę Dudę. Była posłanka krytykuje pomysł pensji dla Pierwszej Damy

Senyszyn zaatakowała żonę prezydenta.
Senyszyn zaatakowała żonę prezydenta. Fot. Kuba Atys/Agencja Gazeta
Znów powróciła dyskusja o pensji dla Pierwszej Damy, która pozwoliłaby małżonce prezydenta choćby na opłacenie składek ZUS-u. Była posłanka SLD Joanna Senyszyn zareagowała na ten nienowy pomysł ostrym tweetem, sprzeciwiając się pieniądzom płaconym tylko za "bycie" przy głowie państwa.

"Pensja dla żony prezydenta to absurd. Podobnie jak określenie pierwsza dama. Za bycie żoną można ewentualnie dostawać pensję od męża, jeśli zatrudni żonę jako kucharkę, sprzątaczkę, opiekunkę do dzieci... W przypadku Dudów - jako wieszak na ubrania. Pierwszy Wieszak" – napisała nie przebierając w słowach i merytorycznych argumentach Joanna Senyszyn.Wpis działaczki SLD nie spodobał się większości komentujących. – "Tylko kobieta może tak paskudnie wypowiedzieć się o drugiej kobiecie... wstyd" czy "Przykre słowa pełne nienawiści" – to tylko niektóre w wpisów pod komentarzem Senyszyn.

Krytyka dotyczy powracającego jak bumerang tematu pensji dla Pierwszej Damy. Kilka dni temu pomysł ten znów powrócił za sprawą petycji Stowarzyszenia Polskiego Instytutu Praw Głuchych, która trafiła do marszałka Sejmu. Jak na razie jednak nic nie wiadomo o żadnych pracach nad konkretnym projektem usawty, ani tym bardziej o kwocie, jaka co miesiąc miałaby trafiać do małżonki (lub małżonka) prezydenta lub prezydent.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
WOJCIECH SADURSKIWOJCIECH SADURSKI

"Oskarżenie przez TVPiS jest potężnym przyznaniem się do bezradności argumentacyjnej...". Jak podały media, znalazłem się w znakomitym gronie osób, które TVPiS zamierza ścigać karnie za opinie, dotyczące związku między uprawianą przez tę telewizję propagandą a stworzeniem atmosfery, sprzyjającej mordowi w Gdańsku...

"Jesteście wypier****". [b]Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP[/b]
POLECAMY

"Jesteście wypier****". Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP

[b]Owsiak nie puści tego płazem TVP. [/b]"Przez dwa lata to były programy nienawiści"

Owsiak nie puści tego płazem TVP. "Przez dwa lata to były programy nienawiści"