Sensacja w Predazzo! Kubacki triumfuje nad liderem PŚ. Stoch trzeci!

Polacy mogą zaliczyć weekendowe skakanie w Predazzo do bardzo udanych!
Polacy mogą zaliczyć weekendowe skakanie w Predazzo do bardzo udanych! Fot. Marek Podmokły / Agencja Gazeta
Po dość burzliwym konkursie Polacy znowu odnoszą wielki sukces w Pucharze Świata w skokach narciarskich we włoskim Predazzo. Dawid Kubacki wygrywa niedzielny konkurs, a Kamil Stoch jest trzeci. W drugiej serii zobaczyliśmy skoki wszystkich sześciu Polaków.


Dawid Kubacki sensacyjnie wygrywa z niepokonanym Ryoyu Kobayashi we włoskim Predazzo. Polak zajął pierwsze miejsce a Japończyk dopiero siódme. Kubacki oddał w obu seriach fantastyczne skoki na 122 i 131,5 metra. Co cieszy jeszcze bardziej to trzecie miejsce na podium, drugi dzień z rzędu zajął Kamil Stoch. Polak odrobił stratę po pierwszej serii, po której zajmował siódmą lokatę.

Konkurs w Predazzo odbył się w zmiennych warunkach. Nie przeprowadzono serii kwalifikacyjnej. Największym zaskoczeniem tego weekendu jest dopiero siódma lokata niepokonanego Kobayashiego, który jeszcze w sobotę zdominował obie serie, oddając dwa najdłuższe skoki i wyrównując rekord skoczni Adama Małysza.

Pozostali skoczkowie naszej kadry, pomimo że dostali się w komplecie do drugiej serii, nie spisali się zbyt dobrze. Piotr Żyła był 10., Maciej Kot 25., Jakub Wolny 29., a Stefan Hula 30.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
#SkuteczniePosprzatane 0 0Znamy wyniki akcji #SkuteczniePosprzatane. Organizatorzy przygotowali ogromną niespodziankę
NSC 0 0National Sales Congress po raz trzeci na Narodowym. Motyw przewodni ma wiele wspólnego ze sportem
0 0Poważne oskarżenia Edyty Górniak. Wyjaśniła, czym były "podziękowania" Cleo
0 0Youtuber z kolegą nagrał jak jedzie 300 km/h i udawał, że to nie w Polsce. Szybko go namierzono
Reserved 0 0Top modelka w kampanii Reserved. Promuje kolejną odsłonę projektu ReDesign
Gutek 0 0Zachwyca się nim Tarantino. Oto 5 powodów, dla których trzeba zobaczyć najbardziej szalonego laureata Złotej Palmy